Byzantská ríša

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Všade dobre, len tu nie

—Byzantské príslovie


Súčasná byzantská vlajka s dvojhlavou Orlicou Palaiologovcov.
Starrá byzantská vlajka, platná od roku 395 do roku 1204.

Byzantská ríša je štát v Európe. Od roku 2006 je v personálnej únii so Slovenskou republikou a Plyšáckou republikou. Hlavné mesto je preto Konštantínopol, aleobo ja Carihrad. Ríša má asi 120 miliónov obyvateľov.

História[upraviť]

Byzancia vznikla formálne roku 395 P.V.T. oddelením od skrachovanej Rímskej ríše. Od začiatku sa byzantskí cisári snažili niečo si dokazovať, považovali sa za zástupcu Boha na Zemi. Spočiatku vládli obrovskej ríši, ktorá mala najväčší rozsah za panovania cisára Justiniána, ktorú dobyl jeho generál Belisar. Postupne ríša stále viac strácala a strácala územia, keďže sa proti nej dohodli susedia a ešte k tomu aj všetci.

Až to dospelo do roku 1453. V ten rok Turci obľahli Konštantínopol a chystali sa ho dobyť. Vtom tu znenazdania sa privalila slovenská armáda na čele s Hunyady Jánosom a Turkov porazili. Posledný byzantský cisár, ktorý už umieral z vďačnosti osloboditeľovi venoval ríšu, avšak pod podmienkou, že si zoberie za ženu jeho dcéru Sophiu. János mal vtedy len štrnásť rokov, na ženbu sa necítil, ale čo by pre takú ríšu neurobil? A tak sa s milou Sophiou oženil a keďže vládol neohrozenou rukou aj nad Slovenskom, odvtedy sú tieto dva štáty v únii.

Od roku 2006 vedie Byzantská ríša takmer nepretržite vojny na všetkých frontoch, spomeňme Macedónsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina, Taliansko, Tunisko, Poľsko, Klzisko, Egypt, Sudán, Etiópia, Keňa, Tanzánia, Čína, Kórea, Fidži, Spojené Arabské Emiráty a Dubaj. Vo väčšine konfliktov zvíťazila, čiže sa stala silným hráčom na poli sveta.

V súčasnosti od mája 2011 P.V.T. je Byzancia vo vojne s Ruskom, 16. októbra armáda spolu s Rytmusom a Darou dobyla Moskvu a v súčasnosti v honbe za územiami, ropou a slávou pokračujú na Sibír.

Politika[upraviť]

Hlavné slovo v Byzantskej ríši má cisár, ktorý si myslí, že je Pán sveta... vlastne ním aj je. Po cisárovi má slovo aj cisárovná, ktorá ho niekedy drží pod papučou, inokedy pod pazuchou (aj keď mu toleruje ďalšie tri manželky). Kúpila si ale kvalitný dubový váľok. Potom je tu ešte armáda a senát... a nakoniec tu nejaké práva majú aj ľudia tu žijúci.

Forma vlády je absolutistická monarchia s prvkami liberalistickej republiky. Parlament má dve komory, jednu na zaváraniny a druhú na mliečne výrobky. V zaváraninovej sedí 75 lordov doux, ktorí sú vybratí za každý kraj ríše. Druhú komoru tvorí 250 poslancov, volených na štyri roky. Byzantská ríša má aj výkonnú zložku, ktorú predstavuje vláda so štrnástimi ministrami.

Kultúra[upraviť]

Kultúra tela[upraviť]

Kultúru tela prevzali Byzantínci od Grékov. Aj oni radi sledujú svoje vypracované telá, najlepšie sporo odeté. U Byzantíncov sa však vyvinula aj zvláštna odchýlka zoofilného charakteru, keďže sa radi pozerajú aj na sporo odeté kone, psy a dvojhlavé orlice.

Šport[upraviť]

Domáci sa venujú mnohým športom. Najpopulárnejšie sú však:

  • Araball - Loptová hra, ktorá má dve časti: V prvej sa lovia Arabi, ktorým sú odseknuté hlavy (lopty) a v druhej časti sa jednotlivé družstvá snažia dopraviť čo najviac hláv do súperovej bránky. Limit je však sto.
  • Hokej - Byzantínci ho nevedia hrať, no Slováci ich v ňom podporujú, lebo môžu konečne niekoho poraziť.
Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia