Borovička

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Alkoholici z hrinovej(small).jpg
Alkoholici z Hriňovej "ľúbia tento článok"

...lebo "je o ich zmysle bytia"
Bezdomovec.jpg


Borovička
Chuck Norris 3.jpg
Borovickaplast.jpg
Borovička™ je naozaj nápojom bohatších, čomu nasvedčuje aj luxusné ergonomické balenie
Borovicka.jpg
Plody borievky obyčajnej sa nehodili na nič, až Slováci zistili, prečo Boh stvoril takôto čudo

Borovička™, (lat. Valde paulo pedica) podľa mnohých nazývaná aj Pomsta z lesa, či religionisticky Bohorodička je vo všeobecnosti veľmi uznávaný komunikačný postproporčný prostriedok.

Borovička™ slúži ako doplnok pri rozvíjaní obchodov, športových aktivít. lesného dychu a udržiavaní kladných medziľudských vzťahov. Zahraniční návštevníci Slovakistanu ju spolu s vyprážaným syrom, treskou v majonéze, vykradnutými kuframi, Luníkom deväť, skorumpovanými úradníkmi a sračkou z bryndzových halušiek považujú za symbol krajiny.

Rôzne výklady[upraviť]

Borovičku™ uprednostňujú vraj najmä starší, ctihodní podnikatelia, ktorí majú nulu na konte, no zo začiatku ňou nepohrdnú ani mladí experimentátori, ktorým bolo povedané, že borovička je základ úspešného obchodu. Avšak ak je niekto abstinent, môžeme mu ponúknuť čučoriedky (slovensky borůvky), a tvrdiť, že z nich je tento destilát vyrábaný.

Borievky sú v skutočnosti suché a bez cukru. Lieh by sa z pálil asi ťažko. A načo aj, keď nám Krištof Kolumbus doviezol krumple. Z krumplí sa lieh vypáli a borievkami napančuje.

Iné borovičky[upraviť]

Borovičkou teda môže byť aj:

  • Slovom „borovička“ sa mylne označuje aj malý strom, ktorý až vyrastie, necháva si hovoriť „borovica“. Borovička popri tom svoje pomenovanie dostala po inom ovocí, ktoré sa nazýva „borievka“. Bol aj pokus prekrstiť ju na borievkcovicu, ale dotyčný lingvista bol fidelizovaný.
  • Religionisti zase uvádzajú, že slovo „borovička™“ je skomoleninou slova „bohorodička“. Vďaka tomuto výkladu je ľahko vysvetliteľné a pochopiteľné, prečo si tento nápoj vzal hlboko veriaci slovenský národ za svoj symbol večnej spolupatričnosti.

Späť k borovičke™[upraviť]

Borovička™ teda určite patrí do každej slovenskej, i neslovenskej domácnosti, už len pre to, že jej kúpou podporujeme domácu ekonomiku. Ono totižto borovička™ je slovenský vynález, a nech sa s nami Briti prú koľko chcú o autorské práva s ich ginom, ktorý sa nápadne ponáša na našu borovičku™, borovička™ je borovička™, je slovenská a ekonomicky a ergonomicky výhodná, z hľadiska trvalo udržateľného hospodárenia taktiež.

Do borovičky™ by trebalo investovať, potom by sa nám to vrátilo vo forme dividend. Borovička™ je RUM (RUM=Rozumne Uložený Majetok, nemýliť si s Raz Umrieť Musíš), nie ten chľast, ale iba skratka.

"Moja mama hovorila: „Druhá borovička, i červené sú líčka“"

- Maťarus Bospeličný

História borovičky™[upraviť]

História borovičky™ je neznáma, pretože celá je plná prechľastaných životov, rokov, mesiacov, dní, hodín minút i sekúnd takže ani legendy o nej nevznikli, kvôli istým stavom. Ale predsa len niečo by sa našlo. Keďže pálenka zo zemiakového škrobu bola vraj hnusná, naši geniálni predkovia ju dochucovali tým, čo bolo po poruke. A bolo.

Rozdelenie borovičky™[upraviť]

Fľaša borovičky™ sa väčšinou rozdelí do pohárikov až kým sa celá nevypije. Na Slovensku objem týchto pohárikov od západu na východ rastie od 0,25Dl (štamperlík) cez normálny 0,5Dl (poldecák) po vychodňarsky 1,0Dl (decák). V Rusku by sa používal horčičák (t.j. 2,0 Dl pohár a nie tubu na horčicu), ale tam zas nemajú borovičku™. Čiste logicky teda na Západnom Slovensku fľaša Borovičky™ dlhšie vydrží. Na Východnom Slovensku si väčšinou zase nikto nepamätá ako dlho vydržala. Na Strednom Slovensku je to ten zlatý priemer a preto je jasné, prečo tam Ľudo Vít Štúr „objaviv spisovnú Slovenšinu“.

V podstate je možné borovičku™ rozdeliť aj kolovaním fľaše (kol dokola, buď v smere hodinových ručičiek, alebo tak ako sa kosí), čo si však vyžaduje dobrý koľekťív, aký sa v dnešnom dravom kapitaľizme ťažko hľadá.

Borovičky sa vraj delia aj podľa miestnych značiek. Sú veľmi špecifické, ale taktiež asi také bohaté ako história borovičky. Borovičky môžu byť:

  • Spišská borovička™ - Vyskytuje sa zväčša pri zabíjačkách alebo súkromných oslavách, väčšinou je obalená v 0,7 l fľaši so žltou etiketou - zrejme preto, aby sa nestratila. V podstate je to najpopulárnejšia borovička na Slovensku.
  • JUNIPERUS borovička™ - Borovička na väčšie slávnosti, obalená v trojlitrovej sklenenej fľaši, stojí 42,- s DPH. Táto značka počas prvej ČSR dokonca exportovala do USA!!! Ale klasik hovorí: „Jebať na ňu.“
  • Slovenská borovička™ - Názov hovorí sám o sebe.
  • Inovecká borovička™ - to je veľmo dobre vychladená borovička. Až tak, že je na nej inoväť.
  • Liptovská borovička™ - Z liptova, pravdepodobne do nej pridávajú ovčiu vlnu alebo syr. Možno i kľagadlo (syridlo), preto sa nedivte, ak vás bude nutkať na syrenie sranie.
  • Bošácka borovička™ - Varí ju dáka Boška. No čo to môže byť za „borovička“, ktorú ženská vyrába.

S prípravou nápoja sa stretneme v Chorvátsku, v Slovinku a v Nemecku v podobe liehoviny Steinhäger a Dornkaat. Keďže borovička je naplno spätá so Slovenskom, potom nás neprekvapí informácia, že sme krajinou s najväčším počtom chránených borovičkových značiek v Európskej únii.

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior.png
Alcoholic.jpg

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný