Blud

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Blud je nevyvrátiteľné presvedčenie, ktoré je pravdivé. Je vrcholom absolútne nezávislého spôsobu myslenia. Vychádza vždy z faktov, ktoré mozgu dodávajú len tie najrozumnejšie predstavy.

Existencia tejto jedinej nespochybniteľnej pravdy nie je zaťažovaná žiadnymi zbytočnými dôkazmi. Vedci skúmaním okolností zistili, že sa proti bludom bojuje len z toho dôvodu, že od nepamäti vieme, že "Pravda bolí". Pravda je krutá. Keď hovoríte pravdu, môžete ľudí rozplakať. Zistenie pravdy je vlastne drsným prebudením. Pre pravdu vás spoločnosť dokáže zo svojej blízkosti vyštvať. Ľudia za pravdu, či (keď chcete) za blud, vyvolených niekedy až nenávidia. Tí, čo bludy kážu sa však nesmú vzdávať.

Je to preto, lebo s bludmi nemôžu súhlasiť len psychopati a niektoré ďalšie pochybné existencie. Blud je nevyvrátiteľný. Je to hlavne preto, lebo blud má svoje jadro v originálnom názore, vychádza z prísne vnútorne prehodnocovaných domnienok a nedovolí zákerné spochybňovanie a názory okolia a hlavne iných ľudov. Bludy bývajú najlepšie profilované u schizofrenikov. Súhra ich geniálne zdvojenej osobnosti je ideálnym tímom pre konfrontáciu názoru rovnocennými postojmi. Nie je blokovaná pochybnosťami nedôveryhodného závistlivého okolia. Iba takýto kolektív dokáže ostatných doviesť ku konečnému úspechu.

Kvalitne vyprofilované bludy sú motivačné a sú hnacím mechanizmom myslenia všetkých ďalších zainteresovaných. Len vďaka bludom je na svete jasné, kto za koho kope. Bludy pomáhajú získavať predstih, keď chceme vedieť, kto si čo myslí, čo chce urobiť, ukázať prstom na toho, kto chce zvrátiť smerovanie ľudstva. Bludy sú budovateľmi hodnôt. Pomáhajú svojimi argumentami a nekomplikovaným poznaním to tom, kto sa snaží ovládnuť svet, ekonomický systém a bludy nám otvárajú oči, keď chceme vedieť ako máme čeliť všetkým týmto hrozbám.

Treba si uvedomiť, že bludy samé o sebe nezmôžu všetko. Svoju silu získavajú spolu s nárastom počtu svojich stúpencov. Pri vedení bludmi je preto nevýhodné riešiť detaily, tie sú jasné, ak predsa len nie, treba sa opýtať vodcu. Vodca, teda aj keď to možno nevidno na prvý pohľad sú to vodcovia, hlásatelia najvyššej pravdy, ktorou blud bezpochyby je. Oni to nemali ani v histórii ľahké ale nedali sa odradiť. Už cirkev označovala týchto skutočne neohrozených hrdinov za kacírov a ženy za bosorky, na ktorých potom praktizovala svoje pyromanské úchylky. Na druhej strane v prospech hlásateľov bludov často zapracovali morové epidémie, či iné božie tresty.

Dôkazy prvotných bludov, ktoré sa potvrdili[upraviť]

Starovek a stredovek[upraviť]

Novovek[upraviť]

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif