Bazmek

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Bazmeg)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Basmeg (niekto hovorí aj bazmeg, či dokonca bazmek[1]...) je slovo, ktoré sa používa ako účelová vsuvka do hovorenej reči plošne od juhu stredu (niekde okolo Rimavskej Soboty) až po východ Slovenska (niekde do okolia Košíc).

Bazmeg pravdepodobne pochádza pôvodne z maďarského spojenia „baszd meg“. Toto slovíčko je dôkazom toho, že tie sračky, ktoré nám servírujú politici o maďarskej otázke sú o ničom a o hovne tiež. „Bazmeg“ je proste slovo, ktoré svedčí o bohatstve slovenského, ba čo slovenského ono svedčí dokonca o bohatstve európskeho národa. Počas miešania krvi a genetického materiálu v ranných dobách bývalej Ťěžkoslovenskej republiky, ktoré sa ináč nazývalo aj Základná Vojenská Služba sa do slova „bazmeg“ zadívali aj Pražáci a iní Češi. Vzhľadom na Copyright a ďalšie podobné zákony o duševnom vlastníctve sa rozhodli zaloviť vo vlastnom národnom bohatstve a začali namiesto „bazmeg“ používať „ty vole“. Z toho vidno, že aj český národ má svoje vlastnenecké cítenie: „šak bratja, ta ne...“.

Bazmeg nemusí byť len virtuálny, ale môže byť aj hmatateľnou vecou. V technickej praxi sa výraz bazmek často používa na pomenovanie neidentifikovateľnej, obyčajne mechanickej súčiastky v angličtine známej aj ako unidentified functional object (skr. UFO).

"...ešte tam môže byť odretý ten plastový bazmeg, čo zachytí piest aby sa sám nevrátil späť..."

- Technik pri riešení problému

Rasové, či iné pohnútky spôsobili, že niektorí obyvatelia západoslovenského mesta menom Bratislava si liečia svoje komplexy tým, že pomenovaním Bazmeg označujú vrstvu sezónnych prisťahovalcov, ktorí musia do tohto sídla investícií absolvovať v určitých periódach niekoľko stokilometrovú cestu.

Flag Of Kosice.png Košické témy na NECYKLOPÉDII Gov symbol erb2C.jpg

ČajaDPMKLuník IXTaŠrácUBazmekTomášikova 31 KošiceHu
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ, ba ani národnosť!