Ateizmus

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Ateo.jpg

"Prečo Boh miluje ateistov?
Neotravujú ho so svojimi problémami..."

- Farár

Ateizmus je silná viera v neexistenciu existencie bez účasti Boha. Členom tejto značne rozšírenej náboženskej obce je Ateista.

Na rozdiel od iných náboženstiev, ateisti verejne tvrdia, že neveria v žiadneho Boha. Toto však nie je pravda. Ateisti majú celý panteón náhrad božstiev z radov spevákov, spisovateľov, politikov, celebrít, vedcov a filmových hviezd.

Paradoxne: ľudovia, ktorí najviac na svete o náboženstve hovoria, sú ateisti.

Pôvod ateizmu[upraviť]

Kolískou ateizmu boli národy, ktoré žili niekde na juhovýchode severoamerického kontinentu. Počas svojej expedície na ne naďabil medzi mnohými inými kmeňmi Krištof Kolumbus. K zisteniu, že ide o ateistov došiel potom ako sa mu do uší dostalo, že nikto z ich príslušníkov netuší, to jest naozaj nemá ani najmenšej potuchy(!), kto je to Cthulhu! V ich hlavnom meste v tieni jednej hranatej pyramídy naďabil na ich budovu s názvom Young Technology. Uvidel tam prvých hovoriacich robotov, ktorí si plynule po slovensky pospevovali pieseň „Pec nám spadla“.

Táto skutočnosť ho utvrdila v tom, že pochopil, že niekto dokáže stvoriť inteligentnú mysliacu bytosť a keď to dokáže niekto, tak iba málo chýba, aby to dokázal každý. Radil sa s miestnymi obyvateľmi ako na to a aj on to sám hneď skúsil. Chcel stoj čo stoj aj on nejakú takúto bytosť urobiť. Došlo k tomu, lebo sa našli k jeho ochote spolupracujúce viaceré spoločníčky a on tomu všetkému prišiel na chuť. Bolo to tak príjemné, že prišiel na to, prečo je ten ateizmus tak atraktívny. Áno bolo to práve preto!

A tak okrem iných vymožeností doniesol Krištof Kolumbus ilegálne na svojej Santa Márii viacero tých robotov, vypustil ich na európske brehy a povedal: „Milujte sa a množte sa...“ Roboty rozšírili medzi ľudov pochodeň svojho rozkroku. Skôr ilegálne, neskôr legálnejšie až nakoniec úplne legálne dosiahli, že ateisti sú dnes všade.

Charakteristiky a fakty[upraviť]

"Vďaka Bohu, že som ateista..."

- Woody Allen

Ateizmus sa stal populárnym a dostal sa k moci v 21. storočí. Populárnym sa ateizmus stal údajne potom ako sa v útlom detskom veku vtedy ešte nevinný veriaci ruský chlapec, ktorý netušil, že raz z neho bude vedec Kosťa Fenomenko pred jednými Vianocami konštantne modlil aby mu Ježiško dal pod stromček bicykel. No a po troch mesiacoch takéhoto modlenia sa stalo to, že pod stromčekom našiel knihu. Tak ho to nasralo, že na kostol už nikdy ani nepomyslel. Stal sa z neho významný ekonóm, ktorý znovuobjavil ateizmus a spopularizoval ho v nasledujúcom storočí. Odvtedy ateizmus a celý svet prevádza stabilný hospodársky rast, vysoký a hrubý domáci produkt. Jeho jasným svetlom, čo na neho žiari na konci ním budovaného tunela je Apokalypsa.

Ateistické rituály[upraviť]

Ateisti sú silne liberárne založení. Nemajú vzťah k hmotným veciam a ani k hmotnostiam. Vo svojom živote neuznávajú dušu, duchov a ani duševné vlastníctvo. Vďaka svojej filozofii sa nemusia oduševňovať a sú od všetkého odosobnení. Nemajú svoje písmo sväté, sú svojou vierou naviazaní na nikoho a pre nich neexistuje nijaká absolútna autorita. Nepotrebujú proroka, ani párok ich neláka, nepotrebujú žiadne podobné posvätné vymoženosti.

Ateisti ú vo svojej podstate veľmi tolerantní. Slávia Vianoce, slávia Veľkú noc, nemajú problém ísť páliť sviečky na všechsvätých a vôbec ich nenaseriete ak sú tie sviečky na chanukiji. Keď sa im na dovolenke v Jeruzaleme zapáčia pátričky zavesia si ich na spätné zrkadlo svojho auta hneď vedľa toho modrého oka, čo si priviezli z dovolenky v Turecku. Ateistka si smelo omotá okolo svojich zvodných bokov burku a použije ju ako súčasť svojej topless plážovej róby. Ateistka nemá problém ísť na Slnko hore bez... hm, nemala by, keby sa nebála že ju tie slnečné erupcie spália na uhoľ.

Aj ateisti ale majú svoju vieru. Nielen tú, čo má meniny 5. októbra, ale i tú ktorá ich tlačí k tomu aby verili svojim teológom, ktorých poznáme pod spoločným názvom „vedci“. Čo na tom, že aj oni sa boria s poznaním, že boli, tak ako to bolo napríklad s evolúciou, usvedčení zo lží a dogiem. Nevadí mu absurdično tvrdenia o evolúcii v kontexte vývoja formou prirodzeného výberu od bicykla k lietadlu, či dokonca k tenisovej rakete. Medzi hlavné ateistické dogmy patria paradoxné tvrdenia a postoje ako:

  • viera, že Boh neexistuje
  • viera, že Boh je najväčšie zlo, aké na Zemi existovalo
  • viera iba v to, čo vidí a opatrnosť voči všetkému, čo počuje
  • viera skôr, než neviera je viera vo všetko neveriť
  • oplakávanie svojho strážneho anjela
  • chválenie sa nevierou a hlásanie vlastnej pravdy
  • potreba užívania antikoncepcie
  • pochybovanie o zmysle života