Anonym

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Anonym
Peep The All Seeing Spy Eye.gif
Anonymous Idea cropped.jpg

Anonym (dnes populárny aj ako Anonymous) je slávny a populárny umelec, spisovateľ, režisér, filantrop, hacker, líder informačnej kancelárie a sociálny aktivista.

Trochu známych faktov[upraviť]

Kto je anonym? Poznáme ho pod rôznymi pseudonymami. Môže byť aj „neznámy autor“, bojovať ako „neznámy vojak“, medzinárodne ale aj v cudzích jazykoch najčastejšie ako „Unknown“. Je nesmierne významný. Anonym sa stal najslávnejším a najplodnejším autorom dokázateľne skoro 4,5 miliardy básní, skoro 24 miliárd poviedok a esejí, miliárd príspevkov rôznych fór, diskusií. Ako pôvodný autor je neznámy aj v pozadí zrodu mnohých ľudových piesní národov celého sveta.

Anonym často nezištne prispieva štátu na chod sociálnych inštitúcií, detských onkológií, či iných ustanovizní na ktoré z ovčanových daní bolo zbytočné v štátnom rozpočte počítať. Aynonymný darca vám možno práve teraz daroval svoju krv. Anonymní zamestnanci a ich práca sú aj v pozadí príspevkov konkrétnych firiem, podnikateľov, či iných celebrít na charitu.

Anonym je skromný. Bez nároku na verejné uznanie chráni česť a spravodlivosť. Na rozdiel od Nikoho nie je neznámy, lebo kedykoľvek prijíma do svojich radov kohokoľvek z nás. Anonym sa nurazí, nesťažuje keď v slabej chvíli ktokoľvek z nás zneužije jeho meno. Anonym neobchádza ani Necyklopédiu. Nezištne do nej prispieva a rád pridáva do nej svoje riadky o svojich konkrétnych nepriateľoch, či o iných ľudoch, voči ktorým cíti svoju antipatiu.

Anonym je najatraktívnejší zdroj. Využívajú ho hlavne novinári, ale aj vaši dobrí priatelia. Iba z „anonymných a dôveryhodných zdrojov“ sa dozvedáme veci, pri ktorých aj v dementkracii a absolútnej slobode prejavu „ide o krk“. Konečne aspom niekedy platí čistá priama úmera: Čím lepšie vidíme tvár, poznáme meno, tým viacej rečí o ničom sa dozvieme.

Trochu trápnych historických kŕčov[upraviť]

Hovorí sa, že anonym bol pôvodne reálne žijúci Francúz menom Anonymousia de Bergerac-Fleur, ktorý sa narodil 13. novembra 1030 v mestečku Little Bullock v Anglicku. Už v detstve mal problémy so svojim menom. Vadila mu jeho dĺžka. Bolo to hlavne vtedy, keď chcel poslať telegram. Za telegram sa vtedy platilo od počtu písmen. Anonymousia de Bergerac-Fleura raz poslali rodičia na poštu aby nejaký telegram aj podal. Nedopadlo to veru dobre. Keď sa podpísal a prepočítal písmená zistil, že mu z textu správy zostali peniaze už iba na oslovenie. Táto okolnosť údajne rozhodla o tom, že sa začal podpisovať iba krstným menom a aj to skráteným.

Neskôr Anonymousia šiel na filozofickú fakultu v Bruseli študovať jazyky. Opakujeme: nie na medicínu, ale na filozofiu tie jazyky šiel študovať! Bol veľmi nadaný a jazyky mu šli. Okrem toho mal ambície písať do novín na celom svete. Tak sa stalo, že jeho články vychádzali v rôznych novinách a časopisoch. Bolo toho tak veľa, že sa stal slávnym. Všade sa hovorilo o tom, čo Anonym napísal. Zapracovala ľudská závisť spôsobila, že meno Anonym sa sem-tam stalo synonymom niečoho záporného.

Stále ešte bol podpísaným anonymom. Články a listy s jeho podpisom sa objavovali všade na svete. Už sa vlastne časom ani podpisovať nemusel a všetci vedeli, kto je autor rôznych udaní. Čas bežal. Od dňa keď sa Anonymousia narodil prešli stovky rokov a jeho texty, ale aj iné diela sa zjavujú naďalej. Anonym kráča s dobou: nechýba na fórach, v správach médií, je kamarát s farebnými spraymi... už to trvá tak dlho.

Je to zvláštne, ale ani nikto sa nevie zaručiť, či stihol umrieť. Podľa logických úvah by sa už mohlo pripustiť, že Anonym neumrel a teda by mal byť nadčlovek, či (prinajmenšom) poloboh. No a niektorí trúfalci pripúšťajú, že Anonym je vlastne predĺžená božia ruka, ktorá bdie nad tým aby bola na svete spravodlivosť. Iba vďaka strachu pred anonymným udaním sa nedejú medzi ľudami ešte väčšie zločiny.

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif