Alpa
Alpa |
---|
![]() |
Špičkový osviežujúci nápoj, aplikovateľný aj cez kožu. |
Večerný pohľad na Alpy. |
Alpa, niekedy aj Francovka, je známy alkoholický nápoj občas zneužívaný aj na natieranie nôh a podobné rúhanie. Treba si uvedomovať, že väčšina firiem a ustanovizní používanie alkoholu dôrazne zakazuje, na rozdiel od jeho požívania.
História[upraviť]
Alpa bývala veľmi populárna najmä v armáde, pretože šlo o jeden z mála nápojov, ktorý sa dal bežne kúpiť v predajniach obchodnej siete Arma. Vyznavači Alpy sa stali časom známi ako alpinisti a často súperili z duchovnejším a farbistejším smerom uctievania Hospodina, s vyznavačmi špiritistického nápoja Okena™.
Alpa bola stvorená pre armádu priamo Bohom. Svedčí o tom viacero zázrakov. Napr. čat. Vodička bol ťažko ranený a pod ťažkou paľbou nemohol ustúpiť. Spomenul si však, že v jeho, teraz už prázdnej, poľnej sa skrýva fľaška Alpy, ktorú si odkladal pre stav najťažšej núdze. Spomenul si na Ducha Svätého (In nomine Spiritus Sancti...) a fľašku na ex vypil. Zranenia sa zacelili, zásobník sa zaplnil a čat. Vodička sa prebil k svojim (súdruhom). Pre úplnosť treba dodať, že fľašku Alpy mal v zásobách aj npor. Uj, ktorý si ju však vylial do rany. Síce aj takto sa zachránil, ostal však až do smrti impotentný.
Zloženie[upraviť]
Alpa sa skladá zo 60% (!!!) vysokokvalitného alkoholu pravdepodobne destilovaného z tých najlepších zemiakov, prípadne bukového dreva (výrezy zvláštnej akosti) a pramenitej vody z panenských pralesov Sahary, ktorá je natoľko kvalitná, že ju okrem srniek pijú aj bobry. Má nezameniteľnú, prírodne identickú, mentolovú arómu, ktorá pôsobí príjemne dokonca aj na manželky. Je možné dokonca klamať, že ten mentolový dych spôsobila žuvačka.
Spôsob konzumácie[upraviť]
Ako zistil výskumný tím českej Necyklopedie, práve Alpa má zo všetkých alkoholických nápojov najlepší pomer cena/výkon, čo jej zaisťuje časté víťazstvá v rôznych súťažiach a ochutnávkach. Svojím zložením dáva predpoklad a potenciál rôznych aplikácií konzumovania. Okrem samozrejmej aplikácie pitím sú známe pokusy s čuchaním, ale aj natieraním na pokožku. Posledný spôsob má svojich zástancov, ale aj odporcov.
Natieranie Alpou[upraviť]
Odporcovia, ortodoxní alkoholici, tvrdia, že natierať sa Alpou „je rúhanie“. Bez vypočutia druhej strany sa zdá toto tvrdenie úplne logické. Zástanci natierania sa voči tomu ale ohradzujú tým, že po aplikácii na rôzne časti tela dochádza hlavne pri bolestiach k príznakom anestézy, t.j. bolesti ustupujú a prichádza úľava čo vraj svedčí o tom, že Francovka sa dokáže vstrebávať aj cez kožu. Toto je tiež veľmi logické. Tento efekt potom ale dáva Alpe celkom nový významový rozmer. Alpa sa stáva kráľovnou alkoholických drinkov a nápojov, lebo anestéza po púhom natretí nie je dokázaná ani pri borovičke a dokonca ani po okene.
Vedci hovoria, že iné, konkurenčné alkoholy sú zastaralé a cez kožu účinkujú iba ako kúpele. Z ekonomického hľadiska je preto problematické zakúpiť a napustiť napríklad plnú vaňu rumu, špiritusu, či iných štandardných alkoholických lechtvarov. V každom prípade človek ponorený do takejto vane tiež rýchlo naberá svoj smer až k anestéze. Ekológovia majú s týmto spôsobom aplikácie ešte jeden problém. Ohradzujú sa proti vypúšťaniu takýchto vaní na kanál.
Údajne ryby ešte stále nie sú na toto vypustenie zvyknuté. Čističky lieh nevylúčia (iba ak destiláciou) a už pri stopovom výskyte etylalkoholu v prírodných vodách sa stáva, že všelijako vyvádzajú a správajú sa bujaro ba až neštandartne. Podľa povahy môžu byť aj agresívne. V slávnych tajných spisoch X-Files (USA) sa nachádza zložka o tom ako jeden potrundžený kapor z roztopaše odhryzol jednému nešťastnému plavcovi v Liptovskej Mare pravú nohu. Ešteže tak, mohol mu odhryznúť aj niečo dôležitejšie.
Iné zdroje uvádzajú, že pripité kapre koi so svojim príznačným sacím reflexom sa používajú vo vaniach a bazénoch ako pomôcky, špeciality, rôznych erotických klubov. Je to poburujúce aké fatálne dôsledky môžu byť z toho, že nejakí Američania nechcú zverejniť svoje anály. Keby kluby vedeli v akom riziku sú ich klienti určite by zvážili všetky „pre a proti“.
Alpská trojkobinácia[upraviť]
Jedným z obľúbených spôsobov pitia Alpy je koktaijl, známy u študentov ako „Alpská trojkobinácia“. Kombinácia nápojov je veľmi prostá, lebo sú v nej tieto tri zložky:
Táto skvelá trojka sa mieša podľa potreby. Netreba ju miešať v šejkri, ale v žalúdku. V priebehu konzumácie trojkombinácia spôsobuje efekt, ktorý sa porovnáva s rýchlikom. Jediným rizikom pitia tohto koktejlu je v istej fáze vystihnúť moment, kedy treba spomaliť, lebo môže dôjsť ku grcaniu. Grcanie nie je problém. V podstate by mohlo ísť iba o určité estetické výhrady, ale z ekonomického hľadiska je to horšie, lebo ide o bohapusté plytvanie cennými surovinami. Narážame aj na určitý ekologický aspekt, lebo, pri takomto konaní potom nedochádza k povestnej reciklácii.
Alpský rizling[upraviť]
V tomto prípade ide o inšpiráciu v nápojoch na báze rôznych vermútových mixov. Talentovaní gurmáni zistili ako skombinovať dokonalú opicu so sviežim dychom. Pokiaľ teda uprednostňuje lahodné miešané nápoje, využite špičkové vlastnosti ingrediencií akými sú Alpa v Čuči. Ich vzájomná harmónia vám poskytne silu aj množstvo v jednom.
Pozri aj[upraviť]
Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. | ![]() | |
---|---|---|
![]() |
Logistika | |
Produkty | ||
Alkoholický socializmus |