Žumpa

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Žumpa je certifikovaná kvalitná, hermeticky uzavretá ustanovizeň, ktorá bráni znečisteniu podzemných vôd, t.j. podomácky vyprodukovaných šťaníc a hovienok až do podomácky vykopaných studní, či záhrad.

Zázrak a svetová zvláštnosť je že ak má obsah osem kubíkov, dokáže ročne ich prijať aj osemsto, bez toho aby sa naplnila. Túto alchýmiu a toto tajomstvo, či fyzikálny paradox, ktorý predstihuje aj Archimedov zákon, si držia rodiny medzi sebou už celé generácie.

Cech hovnocucov, plniaci heslo "Vaše hovno naša radosť", sa už roky sa snaží prísť tomuto tajomstvu na zúbok keďže niektoré dediny nevideli hovnocuca celé roky a predsa aj oni musia z niečoho žiť... aj z hovna môže byť slušná existencia. Lebo až keď prídete na problém, že ako naložiť s hovnom, prídete na to, že pri jeho riešení je vám titul akurát tak na to hovno.

Zlé jazyky dokonca tvrdia že by tieto žumpy neboli hermeticky uzavreté a mali zriadený takzvaný defekačný trativod alebo hovnopad (z latinského Hovnus Padus) ale všetci vieme že v slovenskej náture je prvoradá budúcnosť planéty a prírody pre ďalšie pokolenia a predsa by nikdy nedopustili aby sa táto defekačná polievka dostala do priezračných vôd našich čistučkých riek, potokov a podzemných vôd. Však čo je pre Arabov ropa je pre Slovákov voda! A to často aj vizuálne!