Žranie

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Necyk.png
Žranie
Fat-guy-eating-corn.jpg
Prijímanie potravy ústami. V tomto prípade: Kukurica a med


Žranie je imenzný proces, ktorým živý tvor absorbuje živiny z potravy prostredníctvom úst a vnútorných orgánov. Od žrania bolo neskôr odvodené aj vyžieranie, prežieranie, rozožieranie a požieranie. Sprievodnými faktormi žrania môžu byť Anorexia (nežranie), Bulímia (žranie/zvracanie), Obezita (nadžravosť). Finálnym (regulérnym) výsledkom žrania je sranie.

O procese žrania[upraviť]

Tráviaci trakt človeka. Od huby, až po zadok.

Žraním sa potrava dostáva do žalúdka, kde sa mení na číru energiu. Čo sa procesu žrania týka, na svete existujú len dva typy - ktoré sa delia podľa toho, kto koho žerie.

 1. (Najčastejšie) Väčší zožerie menšieho
 2. Tí menší sa zgrupia a spoločne zožerú toho väčšieho.

Vo vode sú baktérie, ktoré sú požierané prvokmi a kôrovcami, tými sa zas živia malé rybky a žubrienky - tie sú zas požierané väčšími rybami, ktoré sú požierané kačicami, ktoré sú požierané ľudmi, ktorí sú požieraní medveďmi a žralokmi. Stále platí, že väčší zničí menšieho. Principiálne nie je možné, aby menší jednotlivec bol schopný zjesť toho väčšieho. Výnimkami tohto pravidla sú Chuck Norris, a občas aj Bear Grylls.

Tráviaci trakt človeka[upraviť]

 1. Do huby - V hube sa potrava prežúva a mieša so slinami. Čím drobnejšie kusy prehĺtame, tým rýchlejšie žalúdok trávi a teda tým viac toho dokážeme zjesť. Prežúvanie je fenomén, ktorým sa môžu pýšiť vysoká zver, dobytok a hlavne ľudia a iní primáti. Väčšina zvierat neprežúva(psy, levy, kačice, potkany..)
 2. Z huby do hrdla - Hrdlo (krk, v niektorých regiónoch aj grg) funguje ako filter, neprepúšťa kusy potravy, ktoré sú príliš veľké pre žalúdok. Prípadné rozšírenie hrtanu sa dá dosiahnuť metodickým cvičením zvaným Throatfucking.
 3. Z hrdla do pažeráka - Nikto nevie, na čo pažerák presne je. Je to taká fialová pulzujúca bublina na žalúdku. Povráva sa, že pažerák slúži na zavlhčenie prichádzajúcej potravy, ale pravda je taká, že potrava už je vlhká od slín. To by znamenalo že pažerák je nám úplne zbytočný - a to si v dnešnom perfekcionistickom svete nemôžeme dovoliť tvrdiť, preto radšej považujeme za fakt to, že nevieme na čo pažerák presne slúži.
 4. Z pažeráka do žalúdka - Žalúdok spracováva potravu na kašovitú zmes, ktorú po častiach posiela do čriev v podobe rôznych chemických látok, ktoré sa zväčša označujú jedným, max dvoma písmenami. Jedlo sa mení na zvratky, ktoré sa alebo vstrebávajú do čriev, alebo putujú naspäť do hrdla kde dochádza k zvracaniu.
 5. Zo žalúdka do čriev - Potrava putuje do čriev, kde sa postupne mení na najskôr na energiu, a neskôr na fekáliu (hovno). V črevách pôsobia na potravu rôzne hnilobné, prdové a rozžieracie baktérie, ktoré zo žrádla vstrebú aj tú poslednú kvapôčku energie. Z toho, čo sa vstrebať už nedá, ostane len fekália, ktorá putuje ďalej do riti.
 6. Z čriev do riti - V riti sa nachádza konečník, taká svalnatá trubica, ktorá slúži na tvarovanie hovna. Pokiaľ je hovno dobrého skupenstva, bude vytvarované do už archetypálneho paličkového tvaru, ktorý poznáme z filmov, rozprávok, ale aj z každodenného života. Ak je hovno tekutého skupenstva, konečník ho nedokáže tvarovať a v konečnom dôsledku z toho vznikne nepríjemná sračka. Keď vás šteklí riť, a zároveň potrebujete srať, je to predzvesť niečoho zlého - šteklenie znamená, že sa vám v hovne v konečníku tvoria bublinky.
 7. Z riti von - Telo zo seba vylúči to, čo mu už je vlastne zbytočné. Tu dochádza k sraniu(bližšie sa tejto tématike venuje TENTO článok). Hovná v sebe obsahujú len mizerné percento živín, je zbytočné ich opätovne požierať (na rozdiel od zvratkov), niektorí jedinci však svoje hovná napriek tomu požierajú. Psychológovia pomenovali tento jav "Fekalofília".

Poruchy Žrania[upraviť]

Pod týmto pojmom chápeme spôsob, alebo mieru žrania, ktorá sa vymyká normálu. Poruchy môžeme rozdeliť na fyziologické a psychologické.

Fyziologické poruchy[upraviť]

Nadváha (Obezita)[upraviť]

Obezitu mávajú ľudia ktorý trpia všežravosťou. Obézni ľudia majú obrovské rozmery, čo má za následok napr. zvýšený krvný tlak, deformáciu chrbtice, zmiznutie pohlavných orgánov, zmenšenie pľúc, zvýšená mastnosť mozgu. Je tiež známe, že ľudia trpiaci obezitou majú svoje vlastné gravitačné pole, ktoré je možné namerať maďarským osciloskopom. Obezita má aj svoje výhody. Napr. obézni ľudia nikdy nestarnú - pretože zomierajú ešte za mlada - Cicerovsky by sa preto dalo skonštatovať, že obézni ľudia ostávajú večne mladí. Po zvážení výhod a nevýhod sa mnohí ľudovia rozhodnú do obezity investovať nemalé peniaze.

Podváha[upraviť]

Podváha je výsledkom nežravosti, ktorá však nijak nevplýva na duševný stav človeka. Ľudia s podváhou si v zime musia obliekať naraz dva kabáty, aby ich vonku neodfúklo pod kolesá kamiónu, ktorý si to okolo nich prefrčí 100km/h rýchlosťou.

Údené syrové korbáčiky si prerazili cestu až do Ameriky.

Bulímia[upraviť]

Je to porucha príjmu potravy. Ľudia trpiaci bulímiou majú večne podráždené hrdlo a žalúdok. Nie sú schopní jesť, piť, fajčiť (ani cigarety), dokonca niekedy ani myslieť na jedlo. Bulímia sa nedá liečiť, v kritickom štádiu ochorenia ja pacient hospitalizovaný a jedlo mu je podávané cez ritný otvor (tzv. metóda otočeného cyklu).

Psychologické poruchy[upraviť]

Jedálny Fetiš[upraviť]

Touto poruchou trpí asi 10 000 ľudí na celom svete. Jedálny fetiš, známejší ako Gastropatia, je ochorenie, pri ktorom je človek ochotný prijímať len jeden druh potravy. Gastropatiou sa bližšie zaoberá článok Gastropat.

Žranie živej potravy[upraviť]

U zvierat ide o bežné správanie, ľudia sú však bežne natoľko fajnoví, že potravu najprv zabijú a často aj uvaria. Preto sa jedenie živej neusmretenej potravy (napr. jabĺk, olomouckých syrečkov a p.) považuje za odporné.

Kanibalizmus[upraviť]

Kanibalizmom sa nazýva požieranie seba samého, alebo požieranie jedincov svojho druhu. Pre kanibalizmus existuje mnoho praktických príkladov:

 • U zvierat a rastlín je to viac menej normálna vec, u ľudí brutálna duševná porucha, za ktorú sa dnes[1] udeľuje elektrické kreslo.
 • Za bežných okolností sa ľudia sa ku kanibalizmu uchyľujú často zo zvedavosti, a iba zriedkavo vtedy, keď im ide o prežitie a nutne potrebujú niečo jesť.
 • Kanibalom sa môžete stať aj náhodou - ak pri bitke niekomu odhryznete ucho, alebo prst, stáva sa z vás automaticky KANIBAL. Kanibalizmom nazývame aj to, keď malé decko žerie chrasty na svojej ruke, alebo keď puberťáčka hryzie svoje nechty.
 • K určitému typu kanibalizmu dochádza po dlhodobej hladovke, keď si vyprázdnený tráviaci trakt od žalúdka až po riť postupne natrávi svoje steny a spracuje si tieto orgány na dočasné prežitie celého organizmu. Na tomto príklad jasne vidno, čo považuje Matka príroda za svoju absolútnu prioritu.
 • U niektorých ľudov môžeme za kanibalizmus považovať aj jedenie somárov, sliepok, volov, hoviad a podobných spriaznených duší.
 • Zvláštnym prípadom rituálneho kanibalizmu je konzumácia Rákocziho salámy
Známi kanibali[upraviť]

Vegetariánstvo[upraviť]

Vegetariáni sú úchyli, ktorí sa vyhýbajú mäsitým jedlám, všeobecne. Vegetariánstvo je zdraviu škodlivé, preto sa radí medzi poruchy žrania.

Odopieraním si mäsa z jedálnička prichádza telo o dôležité bielkoviny, vitamín B, železo a fosfor. Tieto látky si vegetariáni nahrádzajú napr. sójou, ryžou, sójovou ryžou a kadejakými podobnými kokotinami, v ktorých sú výživné látky omnoho nekvalitnejšie, než v mäse. Takíto ľudia sú večne namyslení a podráždení a odborníci neodporúčajú púšťať sa do hádok s vegetariánmi.

Anorexia a Nierexia[upraviť]

Anorexia je opakom Nierexie. Je to optoklam, pri ktorom (najčastejšie)ženy umierajú na nedostatok potravy. Anorexia prebieha následovne:

 • vychudnutá žena sa pozerá do zrkadla
 • vidí samú seba príliš tlstú,
 • preto neprijíma žiadnu potravu.

Opak Anorexie, Nierexia prebieha nasledovne:

 • stopäťdesiat kilový tlstý nechutný ceckatý chlap stoji pred zrkadlom, keď je už pred tým zrkadlom nezabudne na príležitosť (a možnosť) hodiť očkom na svoj penis... je šťastný, že ho po dlhšom čase zase vidí...
 • grgá, sťahuje brucho a myslí si, že je svalnatý
 • prijíma ešte viac potravy, aby bol ešte svalanatejší.

Poznámky[upraviť]

 1. Kedysi sa kanibalizmus považoval za prejav zbožnosti, prečítaj si napr. 4M 31:28-29 a potom 4M 18:18. Áno Biblia kanibalizmus schvaľuje, ale len u kňazov.

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

Traviaci trakt.jpg
Human anatomy cs.jpg

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia