Telo: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 655 bajtov ,  16:16, 14. apríl 2014
d
chýba zhrnutie úprav
d (+)
d
'''Telo''' je základný nosič všetkého čo patrí ku [[tvor]]om, [[potvor]]om, a teda aj k [[ľudo]]m. Je to teda [[obal]], ktorý obsahuje ďalšiu vážne dôležitú zložku, ktorou je [[duša]] (v [[grécko]]m originále [[Biblia|Nového zákona]] ''pneuma'',. teloTelo je potom čosi ako [[pneumatika]]). Duša je jeden z podstatných prvkov existencie nevysvetliteľného javu, známeho ako [[život]].
 
== TakéŽivočíšne drístytelo ==
V tele sa nachádza niekoľko prirodzených dier, no s dierami v tele treba zaobchádzať veľmi zodpovedne, lebo pri neodbornej manipulácii z neho duša vyfučí. Toto fučanie nie je spravidla sprevádzané zvukom porovnateľným s vyšróbovaním ventilu z pneumatiky. Také zvuky majú súvislosť s iným javom, ktorý poznáme ako [[prd]]. Dôsledkom toho vypustenia duše z tela sa stane telo zbytočným. To, že je zbytočné nie je celkom isté, lebo v tomto prípade sa stane vlastníkom tela ďalší dôležitý zjav, ktorý poznáme ako [[smrť]].
 
 
Podľa [[Darwin]]a je tomu tiež vraj takisto, no sporí sa s [[farár]]mi pre skutočnosť, že podľa jeho výskumov sa ľudské telo vyvinulo potom ako najprv zmutovali [[ryba|ryby]], potom, [[plaz]]y, či nejaká forma [[potkan]]ov, neskôr [[opica|opice]]... atakďalej. Astronómovia k tomu dodávajú, že predtým ešte bola [[Veľká Treska]].
 
Podľa čisto [[materialisti]]ckého chápania telo zákonite nemusí fungovať na duševný pohon. Nemusí to byť len telo primitívneho živočícha, či neprimitívneho ľuda, ale aj [[Puška|telo pušky]] a také telo aj bez duše dokáže vystreliť. Po niekoľkých [[poldeci]] a nie veľmi dlhšom zamyslení si môžme krátiť dlhú chvíľu kombináciou slova telo s hocijakou [[vec]]ou: telo vzducholode, telo prizmového ďalekohľadu, telo lietadla, či telo rakety, telo ktoviečoho a možno to aj dá zmysel.
 
Z [[Politka|politického]] pohľadu sa dá ceniť taký význam hromady tiel triednych [[nepriateľ]]ov, či...
 
{{Anatómia}}
17 252

úprav

Navigačné menu