Čučo

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Čučo
Cuco.jpg
Sladký, dezertný, lahodný nápoj vínneho charakteru.

Čučo v regiónoch známy aj ako kvičiak/kvičina (trochu archaický stredoslovenský termín, dnes už v stredoslovenskom regióne tiež prevláda názov čučo), čučindel, dunihlav, ruc do šancu/Šancomet (hoď do priekopy), lamaj butor (Polám nábytok), krúci pysky (hubou krúti) je sladký, dezertný, lahodný nápoj vínneho charakteru, vyrobený z pravých, akostných ovocí ako sú jablká, či ríbezle, pomocou ušľachtilých prírodných procesov. S obľubou sa podáva k jedlám - svojou sýtou ovocnou chuťou sa hodí napríklad ku chlebu.

Čučo, ako sa dá vyčítať z názvu, nedá človeku zážitok z opice len na jeden jediný deň, ako je tomu v prípade menej hodnotných nápojov. Patrí medzi tie katalyzátory, ktoré pomáhajú ľudskému organizmu tvoriť na rohoch ulíc slovenských miest krásne výtvory pripomínajúce taliansku špecialitu, lahôdku, známu pod názvom pizza.

Aj vďaka primeranej cene, je čučo mimoriadne obľúbený nápoj a tak nečudo že väčšina obchodných reťazcov disponuje širokou ponukou od zahraničných a tuzemských producentov. Tento ideálny stav začína ohrozovať neviditeľná ruka trhu - zistilo sa, že riedené čučo je možné, v menších fľaškách, predávať pod názvom jablkový cíder za podstatne vyššiu cenu aj biznismenom, politikom a iným celebritám.

"Mňam čučo"

- Gurmán - o čuče

"Čučo, či čo?"

- mladík - pozývajúci vyvolenú na vínko
Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior.png
Alcoholic.jpg

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný