Ťěžkoslovensko

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Československo)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Ťěžkoslovensko

(* 1918 - † 1992)
Czechoslovakia COA large.png
Cs1920a.png
Czech Republic with border.png
Vlajka 1918-1920
Vlajka 1920-1992
Czechoslovakia 1930 linguistic map - created 2008-10-30-cz.png
Československo na mape sveta.png
Znaky Ťežkoslovenska
Czechoslovakia COA medium.png
Československýznakww2.png
1918-1938
verzia: malá zoo
1938-1960
verzia: klasik
Czechoslovakia COA 1961-1989 svg.png
CoA CSFRc.png
1960-1990
verzia: živánska pod Kriváňom
1990 - † 1992
táto verzia sa nepáčila a štát sa rozpadol

Ťežkoslovensko (bežne aj Československo, niekedy diletantsky a nespisovne písané s pomlčkou vraj Česko-Slovensko) bol liehovo-demagogický štát v gatiach Európy (Čo je však sporné, pretože Američania s IQ nad 75 tvrdia že leží kdesi v Južnej Amerike. Z čoho Ťežko sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a Slovensko je hlavné mesto Španielskej Dediny kdesi vo vnútrozemí mongolského súostrovia). Po roku 1989 ho nahradili iné formy triedneho boja.

Toto je Těžkoslovenská lihovo-demagogická republika, ve které vládne demokratické zřícení a kterou vede Komická strana na čele s generálním nájemníkem Gustávem Rusákem.

—Vietnamský súdruh týmto, vo svojej nevinnosti, poukázal na útlak, pod ktorým úpel slovenský ľud počas ČSSR.


Stručné dejiny[upraviť]

Prvá republika[upraviť]

Ťežkoslovensko ako republika vzniklo v roku 1918 po skončení prvej svetovej vojny. Bolo to potom ako sa rozpadlo Rakúsko-Uhorsko. Založili ho podnikatelia z firiem TGM&MRŠ s.r.o.. Pôvodne sa tento štátik rozťahoval až na Ukrajinu, no po krátkom pokuse o vytvorenie Tisícročnej ríše, Nového Uhorska a Čistoslovenského štátu v rokoch 1939-1945, sa Československo rozhodlo pridať tú Ukrajinu za Karpatmi k Sovietskemu Zväzu, čo je teraz vlastne Ukrajina.

Politické zriadenie[upraviť]

Pôvodným zámerom zakladateľov Ťežkoslovenska bolo vybudovať štát, ktorý by bol rozdelený na priemyselne zamerané Česko a sedliacke Slovensko. Toto sa celkom darilo medzi rokmi 1918-1938. Bolo to v období rozkvetu druhej najväčšej hospodárskej krízy. Tá zatiaľ najväčšia svetová hospodárska kríza vznikla koncom roku 2008.

V rokoch 1938-39 bol pokus o akési federatívne usporiadanie krajiny, no bola bieda, ktorá plodí nenávisť a hľadá vinníkov. Skončilo to tým, že sa Slovač po vzore Nemecka našla v nacistickom systéme (Čistoslovenský štát) a Česko sa náckom nevzdalo, iba sa nechalo radšej okupovať Hitlerovými vojakmi (Čechy a Morava pod protekciou - cudzie slovo, že Protektorát , či Protentokrát Čechy a Morava).

Tretia republika[upraviť]

Po Druhej svetovej vojne vzniklo Československo opačným spôsobom - na Slovensku sme ho mali už od októbra 1944, dokonca sa dá povedať, že už od Povstania. Česko sa vtedy nazývalo Treťou ríšou. Ale 5. apríla 1945 sa Slováci (musíme priznať, že trošku podporovaní Červenou armádou) rozhodli Tretiu ríšu obsadiť a pripojiť ju k sebe. Toto sa podarilo 9. mája 1945, keď už Berlín patril do Sovietskeho zväzu a hlavným mestom Tretej ríše bola Praha. Vtedy aj Česi vyhodnotili, že zásoby piva by už mohli vydržať a povstali proti Nemcom, ktorí už aj tak odchádzali. Vzápätí prihrmela Veľká slovenská armáda (s pár ruskými tankami) a takto sme k sebe pripojili zbytok Nemecka, ktorý sme vzápätí premenovali na Česko. Žiaľ, prezident si opäť zvolil za sídlo Prahu, a tak sa štát opäť stal Ťěžkoslovenskom.

Čo čert nechcel, v Česku sa v roku 1948 dostali k moci komunisti a spolu s prvým robotníckym prezidentom v baranici Klémom Gottwaldom poslali krajinu na cestu smerom ku komunizmu. Najsmutnejšie na tom je, že ten komunizmus sa nám ani nepodarilo dosiahnuť, celý ten bordel medzi rokmi 1945-1960 sa nazýval "prechodným obdobím"[1].

Spočiatku bolo Ťežkoslovensko lidovodemokratické (skratka ČSR). V roku 1960 sa zadalo, že sme v tom budovaní komunizmu pokročili, a tak sme náš štát nazvali socialistickým (skratka ČSSR), pretože socializmus vraj bol tým prechodom[2]. Od roku 1960 sa zo štátneho znaku Ťežkoslovenska stratil dvojkríž, ktorý nahradili tri kopce z Tatier. Medzi rokmi 1968-1991 bolo Ťežkoslovensko pod armádnym protektorátom vojsk Varšavskej zmluvy reprezentovanej vojakmi Spojených Štátov Sovietskych Socialistických Republík (SŠSSR).

Rozpad Ťežkoslovenska[upraviť]

Po novembri roku 1989 sa komunisti v Ťežkoslovensku prezliekli za demokratov a podali si ruky s bratmi disidentistami. Vydržali spolu kšeftovať až do roku 1992, kedy sa rozhodli, že si pôvodnú Ťežkoslovenskú Federatívnu Republiku rozdelia na dve časti, ktoré nazvali:

Krajinu si vzali si vzali páni Vladimír Mečiar, Milan Kňažko. Prezidentské kreslo nového Slovenského štátu dali svojmu súdruhovi Michalovi Kováčovi (staršiemu).

Prezidenti Ťežkoslovenska[upraviť]

Významné osobnosti[upraviť]

Celebrity zlatej éry Ťežkoslovenska: Vasil Biľak, , Gustáv Husák, Mandarinka Rollinsová,Milouš Jakeš, Marie Kabrhelová, Ivan Lendl, Friedrich Nietzsche,Chuck Norris, Spartakiáda,Ľudové Milície, Verejná Bezpečnosť, Stanislav Babinský (známy ako kráľ Oravy), Stavebnica Merkúr, Tuzex, Boryš (umí po skalinách), Igor Matovič (20 rokov prežil v Těžkoslovensku, chvalabohu nepovšimnutý)...

René mládenca poznámki a skúsenosti[upraviť]

  1. Už klasici Marxizmu-Leninizmu očakávali, že budovanie komunizmu bude radostné. Ale ani oni netušili, že to bude až taká sranda.
  2. Ženy nad 50 hovoria niečo iné.

Galéria[upraviť]

Flag Czech republic.jpg Niektoré české témy Cesky erbik.png

BecherovkaBitka pri SlavkoveJára CimrmanČechČechomorČeskoVáclav HavelJožin z bažinVáclav KlausMoravaOstravaPardubaPetr NovotnýPrahaTornádo v UrčiciachŤěžkoslovensko
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ!


Ksč.jpg Komunisti, socializmus a ďalšie červené témy Bolsparty.jpg

KSČKSSSmer – SDInternacionálaČSSRZSSRNDRBoľševikGustáv HusákVasiľ BiľakGejza ŠlapkaAntonín KapekLubomír ŠtrougalAlexander DubčekLeninStalinMao-Tse-TungFidel CastroZväzarmPionierSZMSpartakiádaPrvý MájVOSR2. sv. vojnaSúdruhPredsedaJRDTuzexBONVekslákPanelákZáchytkaKofolaGrankoGazda repárskyDead KomunistsVerejné blaho


Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia