Čechomor

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prvým príznakom nákazy býva nezameniteľná vyrážka v podobe bývalej československej vlajky. Posledným štádiom je potom výlet do Tatier (v sandáloch a/alebo v plavkách).

Čechomor je infekčné bakteriálne ochorenie s endemickým výskytom na južnej Morave. Ochorieť môžu výlučne ľudia českej národnosti, prenášajú ju vínne mušky, drozofily, z moravských viníc. Iné, zlé jazyky zase hovoria, že „čechomor“, je forma rozširovania osôb českej národnosti a aj ich zvykov do iných krajín sveta.

Na Necyklopédii je istou formou Čechomoru nezmyselné prepisovanie článkov obojsmerne: z češtiny do slovenštiny a naopak. Jazykovedci totiž absolútne nechápu a skúmajú, prečo čeština ako osobitý jazyk vznikla a prečo sa novovzniknutá národnosť od svojej materskej krajiny odtrhla. Bolo to aj napriek tomu, že Svätopluk v smrteľnej agónii použil ako didaktickú pomôcku tie spojené prúty na to, aby jeho pubertálna omladina pochopila, že „v (COOP) Jednote je sila...“.

Po rozsiahlom výskume tím Necyklopédie preukázal, že slovo „Slovenskomor“ je skôr iba mŕtvym jazykolamom a nie faktom. V prípade čechomoru ide teda o medicínsky endemit a české špecifikum. Výskumníci síce narazili na (zatiaľ trochu nejasné) slovo kikimor, prípadne kykymor, ale toto označuje skôr psychickú úchylku ako infekčnú chorobu.

Podľa tejto choroby si dala názov aj istá hudobná skupina produkujúca piesne ovplyvnené ľudovou tvorbou regiónu, kde sa infekcia vyskytuje.

Flag Czech republic.jpg Niektoré české témy Cesky erbik.png

BecherovkaČechČechomorČeskoVáclav HavelJožin z bažinVáclav KlausMoravaPardubaPetr NovotnýPrahaTornádo v UrčiciachŤěžkoslovensko
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ!20110414071335!Puccini.jpg Choroby Migrena.jpg
Akútny zápal sviečokAlkoholizmusBarbaricitidaBurčákový nosČechomorDebilEMOGastropatizmusHomosexualitaKleptomániaKokotnosťLamerstvoMor ho!NedojebanitidaNegativizmusNegatívna energiaNegritidaNevinofobiaParanojaPohlavné chorobyPrasacia chrípkaRakovina prstovRosamunde PičerováRusifilitídaSamovznietenieSelfieSchizofreniaSyndróm extrémneho pičovaniaSocializmusVýmelZhubná kefkaZolosyntezaPopeblues.JPG Hudobné skupiny (nie Metalové)
Bodom from childrenBuran BuranBurzumČechomorDead KomunistsDeathly eyesDepressive DirectionsGrín DejH16JakačiJoy DivisionManic Street PreachersNazarethNemŕtvy či neživýOlympikPeking PensionPil PivoSuper Bomb TrioTublatankaVeverička z MarsuVidlán
Tí, čo spievajú
50 KorúnAmy WinehouseBritney SpearsLady GagaDávid HajzelhófMartin KittnerKukoNemŕtvy či neživýJožo GaRagueVkeli KlaksónElvis PresleyKarel GottMichael JacksonBranislav JobusRobo KazíkEva MázikováPeter StrašákJozef PáterovičRihannaHelena von Dráčková
*** Bonus ***