Úhor

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Úhor
Uhorka.jpg
Samice úhora chytené do siete
Eel Orgy.jpg
Samce úhora. Samice nevidno, lebo ich samce majú pod sebou a trtkajú ich.
Úhor je had o ktorom sa hovorí, že je to ryba.

Toto je Necyklopedický živočích

Úhor je had o ktorom sa hovorí, že je to ryba. V podstate to teda nie je ani ryba ani rak, takže to môže byť akýkoľvek divočích okrem dvoch menovaných. (Nezabúdajme, že dva menované divočíchy predstavujú cca 33 000 druhov.)

Popis[upraviť]

Je to had, pretože nemá nohy (na rozdiel od rýb). Hadiť sa vie aj vo vode, aj po dne. U úhorov môžeme pozorvať silný pohlavný dimorfizmus, samica sa od samca značne líši, je zelená, pevnejšia a pokiaľ nie je strašne hnilá, a nemá perenospóru, tak sa nehadí. Nazývame ju úhorica alebo uhorka.

Význam[upraviť]

Úhor sa veľmi zaslúžil o rozvoj ľudstva a to najmä vynálezom trojpoľnej sústavy. Urobil to celkom nezištne, pretože z našich polí nemal ani hovno, naopak bol to on, kto na naše polia sral a tým ich zúrodňoval. Hovorilo sa tomu nechať pole ležať úhorom. Naši predkovia však po čase prišli na to, že polia nemusia nechať úhorom, ale môžu ich nechať hovädám, ale aj ovciam, ktoré na ne nielenže budú srať rovnako ako úhory, ale nám za to dajú ešte aj mlieko, ktoré odvtedy musíme piť. Zle teda dopadli aj úhory, aj my, len hovädám sa odvtedy darí.

Úhor sa dá aj jesť. Samice sú dietnejšie, zdravšie, takpovediac fitnesky, a sú samá voda. Samci sú, ako to už býva, mastnejší a smrdia.

Spôsob života[upraviť]

Aj spôsob života dokazuje, že nejde o rybu. Úhor sa totiž správa celkom opačne. Zatiaľčo ryby sa liahnu v riekach a potom sa chodia nažrať do mora a až kvôli rozmnožovaniu sa vrátia do riek, na radosť rybárov a medveďov, úhory sa liahnu v mori a až potom tiahnu do riek. To by nijaká slušná ryba neurobila. Nerobia to dokonca ani jesetery a lososy.

Úhory v slovenskom jazyku[upraviť]

Bohatstvo slovenského národa využíva úhory ako slovný zvrat napríklad aj:

  • zem ležala úhorom - kvôli tomu aby úhory na ne srali
  • uhry - ináč aj akné, komedóny, to, čo sa vám z ničoho nič vyďobalo na ksichte, pojem vyplýva z historickej skúsenosti Slovákov s Maďarmi (pôvod slova bližšie osvetlí Sibyla Myslovičová), ľudovo také útvary na ksichte, ktoré sa bezobalu nazývajú „jebáky“
  • Rakúsko Uhorsko - jeden štát, ktorý bol monopolom na vývoz úhorov, alebo možno preto, lebo tam boli majoritou uhrovití ľudovia
  • klzký ako úhor - zrejme sen každej ženy o ideálnom penise, ale aj ideálny politik, či právnik a zlodej je taký klzký
  • vyšmykol sa mu ako úhor - nie je celkom isté, čo sa mu vyšmyklo, ale je to takmer isté (často používané ako výhovorka).
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg