Slnko

Z Necyklopedia
Verzia z 12:54, 20. máj 2020, ktorú vytvoril 2001:8f8:1643:b38d:5c6e:9498:aa13:b69 (diskusia)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Slnko
Piedra del Sol central disc.jpg
Takto údajne Slnko vyzeralo predtým ako začalo horieť
Dymiace Slnko.jpg
Ako vidíte, dnes už Slnko horí. Spočiatku sa z neho aj dymilo, neskôr vyschlo a už nedymí.

Slnko je taký veľký žltý fras, ktorý nám visí nad hlavami cez deň. Vedci nezistili načo je to dobré, lebo na rozdiel od mesiaca nie je Slnko pre ľudov absolútne dôležité. Mesiac je dôležitý preto, lebo nám svieti vtedy, keď je vonku tma a to hlavne v noci.

Vedecký pohľad na slnko[upraviť]

Slnko má podľa vedcov tú úlohu, aby bolo v strede jednej sústavy, ktorá sa nachádza v mliečnej dráhe a tá sústava sa volá, že Slnečná sústava. Hovoria, že slnko je veľmi horúce a preto je čudné aj to, že to mlieko v dráhe ešte neprihorelo. Teda možno už prihára, ale ešte to nesmrdí. Niektorí vedátori sa domnievajú, že slnko sa skladá z horiacich plynov. Táto ich teória má jednu vážnu vadu. Vyvoláva totiž otázku: Kde sa vzalo toľko prdov? Keď sme už povedali „A“, treba aj povedať to povestné „B, C, D“ a tým je to, že prečo ho ten Sa skladá, s kade ho skladá a či mu tie prdy nesmrdia.

Títo nespoľahliví egoisti sa nám tiež snažia nanútiť myšlienku, že Zem obieha okolo Slnka, čo je samozrejme hovadina, pretože pri takej rýchlosti by sme nemali šancu sa na nej udržať. oveľa prijateľnejšia je myšlienka, že Slnko obieha okolo Zeme, ktorú nám ponúka Boh.

Vedci aj tvrdia, že ostatné hviezdy sú tiež Slnká, len sú ďaleko. Aj to je somarina, pretože hviezdy svietia v noci, zatiaľčo Slnko cez deň. A ani neopaľujú ženy, čo je logické, pretože Slnko je stredného rodu, zatiaľčo hviezdy ženského.

Slnečná sústava
☼☿♀☾⊕♂♃♄♅♆Fujto!NičSolar System.png