Atómbordel

Zo stránky Necyklopedia
Verzia z 08:08, 9. október 2021, ktorú vytvoril Krepáň (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Veliteľ učí mladých vojakov ako na to v NATO

"Civili sa báli atómového bimba, a pritom na ochranu stačil pršiplášť!"

- lampasák

Atómbordel, ako už vyplýva zo samotného názvu, bol v minulosti pojem, ktorým sa označoval bordel, slúžiací v období atómového útoku. Jeho strategickou hodnotou bolo zabezpečiť dohľad nad ľudom v atómových krytoch. Teda aby boli pokope. Neskôr, po praktických skúsenostiach, sa týmto slovom označovalo to, čo zostalo na mieste výbuchu atómového bimba.

Ešte neskoršou evolúciou a hlavne vplyvom cenzúry (hovorilo sa, že aj preto, lebo prostitútok bolo menej) sa spôsobilo, že sa názov alokoval na druh špecifického obleku, ktorý tiež akosi nepriamo súvisel s atómovým útokom. Šlo o oblek, ktorý bol určený hlavne na zjednocovanie vizáže, myslí sa tým všetko, nielen ksichty vojakov. Pretože veľa veliteľov si potrpelo na jednotný a štandardizovaný vzhľad, lebo neznášali grimasy a mazácke výstrelky. Ich veliteľské schopnosti boli na nízkej úrovni a nedokázali zabezpečiť požadovanú mieru uniformity - viď napríklad prehliadky čínskej armády - bol do výbavy vojakov zavedený atómbordel.

Atóm bordel, keď je na svojo mieste pozostáva z viacerých (nečíslo!) častí: hlavný oblek (protiatómový pršiplášť), gumené igelitové čižmy a gumené igelitové rukavice (novšie modely vraj mali čižmy a rukavice ako súčasť hlavného obleku, ale to už je skôr legenda), vrátane plynovej masky. Náhrada pôvodnej hrubej gumy za tenký igelit bola podmienená ekonomicky, nie vedecky. K zavedeniu mikroténovej verzie zatiaľ nedošlo.

Obliekanie atómbordelu sa pôvodne trénovalo preto, aby sa vojaci naučili obliecť oblek dostatočne rýchlo - v čase od výbuchu bomby do expozície bojovou chemickou látkou, alebo rádioaktívnym spadom, čiže za zlomok sekundy. Neoverené správy hovoria, že sa to niektorým vojakom podarilo, ale zlé jazyky tvrdia, že išlo len o lenivých vojakov, ktorým nevadilo spávať v gumenej ochrane. Až do nasadenia a utiahnutia masky bol vojak povinný nedýchať, čo viacero vojakov neprežilo.

Pretože už po prvých hromadných cvičeniach, kedy velenie pochopilo úžasné prednosti atómbordelu v západnom vojenskom okruhu bývalej republiky Československo zdomácnel bojový rozkaz: "mám rád muže stejných tváří a proto velím PLYN! "

Atómbordel mal jednu úžasnú vlastnosť, ktorá nebola doteraz celkom objasnená. Po cvičení sa málokedy podarilo zmestiť ho tašky z ktorej bol vybraný. Pomáhala jedine brutálna sila a masívne zaklínanie.

Niektorí vojaci si k atómbordelu vytvorili zvláštny vzťah, lebo prišli na to, že niektoré jeho diely sa im hodia, keď idú na ryby a tak si atómbordel našiel aj svoje civilné, rozumej mierové, uplatnenie.

Zbrane
Child02.jpg Atómový bimboAtómbordelBazukaBombarďákyBomboniéraBudzogáňGlockGumipuškaJadrová hlavicaHlavodrťKalašnikovMačkopalNapalmPAUKPäsťPištolPuškaSamopalSamove zásobníkySexbombaStealthTankVáľok GAR15.jpg