Paradox

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Paradox
Buttered cat.png
Nosmokingtray.jpg

Paradox je vyhlásenie, ktoré sa zdá byť pravdou, no v skutočnosti to pravda nie je... no môže to byť aj naopak. Naoko nepravdivé protichodné, oficiálne klamlivé vyhlásenie sa paradoxne stalo pravdou. Preto nie je treba brať na ľahkú váhu to čo naša Necyklopédia vyhlasuje, či dokonca obsahuje. Čo keď je to pravda? A prečo nie je možné, že veda by mohla byť plná paradoxov? Život je plnší paradoxov ako si vieme pripustiť:

 • Paradox paradoxu - ak niečo nie je paradoxom, tak snáď preto, že ním je.
 • Finančný paradox - predstavte si čisto hypoteticky, že nemáte peniaze. Čo urobíte? Predsa idete k niekomu, kto tie peniaze má a požičiate si. Je to jedno, či je to banka, či úžerník, oni vám ochotne požičajú a ako to skončí. Nestíhate platiť a oni vás ošklbú o všetko a z toho, že ste kedysi nemali peniaze ešte aj zbohatnú. Myslíte, že tomu nie je tak? Tak sa pozrite aké majetkové postavenie v spoločnosti majú banky, finančné spoločnosti, či iní úžerníci. Nakoniec sa dá povedať, že ste od nich nedostali žiadne reálne peniaze, iba vám za váš majetok predali akýsi podpísaný papier.
 • Paradox alkoholizmu - čím dlhšie chlastáte, tým viacej sa vám trasú ruky. Čím viac sa vám trasú ruky, tým menej chlastáte až raz sa vďaka traseniu rúk stanete abstinentom.
 • Paradox na cestách - najpomalšie auto kolóny na bežnej ceste býva vždy vpredu.
 • Murphyho paradox - čo sa stane, keď vám spadne na zem chlieb natretý maslom? Ktorou stranou sadne na zem? A mačka ako dopadne na zem keď ju vyhodíte z okna? Švajčiarski vedci z CERNu počas obedňajšej prestávky urobili pokus. Pripevnili mačke na chrbát chleba s maslom a vyhodili ju von z okna. A hádajte ako dopadla.
 • Paradox v čase - ak by ste sa mohli vrátiť v čase aby ste zabili svojho deda, nenarodil by sa váš otec a vy by ste sa tiež nemohli narodiť a vrátiť v čase aby ste zabili vášho deda.
 • Paradox okuliarov - ak hľadáte okuliare, a naozaj ich potrebujete, tak ich nemôžete nájsť, lebo ich nevidíte. Ak ich nájdete, tak ich vlastne ani nepotrebujete.
 • Paradox múzeí - kedy budú múzeá také staré, že budú súce do múzea?
 • Paradox pravdy - hovorí sa, že neexistuje absolútna pravda. Popri tom môžme ale s istotou potvrdiť, že je pravda, že absolútna pravda neexistuje.
 • Paradox kritikov - ak je niekto výrazne kritizovaný, tak čím silnejšie sú na neho útoky, tým väčšiu popularitu získava.
 • Paradox internetu - najjednoduchším paradoxom na internete je keď si do googlu zadáte vyhľadávanie googlu... a on vám nájde nič, a ponúkne vám ako alternatívu Yahoo.
 • Paradox vody a Vodky - prečo voda, ktorá je nevyhnutná pre život je taká lacná a Vodka, ktorá vás v podstate môže aj zabiť je taká drahá?
Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif