Pápež

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Evilpope.jpg † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT †
Tento text drzo rozpráva o pápežskej stolici!!!

Emeritný rímsky veľkňaz SS Joseph Rat-Singer uvaľuje ťažkú kliatbu na každého, kto čo i len pričuchne!


Vodca fanklubu Vaticaan Hooligans futbalového klubu Vaticaan Devils po zápase s DAC Dunajská streda
SS Joseph A. Rat-Singer sa vo svojom nacistickom období venoval rôznym rituálom

Pápež (často aj Rímsky veľkňaz, na základe bohom inšpirovaného preklepu aj Svaty Otrc, čiže Svätý Otrč) je cirkevná funkcia volená papálnou konkláve na doživotie (ale dá sa z nej vykecať). Po zvolení začne pápež svoju papáciu, čo po slovensky znamená, že začne papať. Rímsky veľkňaz si z titulu svojej funkcie prisvojuje otčimstvo nad všetkými rímskymi ovečkami. Je tiež najvyšším predstaviteľom štátu Vatikán (0,44km²)a vodca fanklubu Vaticaan Hooligans. V duchu orientálnych satrapov má najvyššiu riadiacu právomoc (právo prvej noci) nad hierarchiou svojej sekty, o čom by nižšie postavení hodnostári vedeli rozprávať. Od roku 1870 je nositeľom súdnej a lektorskej moci (považuje sa za neomylného). Pápež je (spolu s dalajlámom) námestníkom riaditeľa vesmíru Vincenta Veneru. Rímsky pápež nemá rád vedu, pretože pápežom vedy je GRSc Alexander Járay. O Pápežskú stolicu sa uchádzal aj Milan Krajniak

Pápežská stolica[upraviť]

Pápežská stolica je rovnako hnedá ako svätá a suverénna. Už úplne prvý pápež, Prekliaty Svätý Peter, ktorý získal túto funkciu roku 33 (nie je to prvočíslo), bol vybraný na základe najkvalitnejšej stolice spomedzi prihlásených uchádzačov P.V.T. samotným Ježidom. Učinil tak svätými slovami, že:

"Peter, tá je ako skala, na nej zbudujem svoju cirkev"

- Mat 16:18

Táto tradícia sa odvtedy dodržuje - o nijakom pápežovi si ani jeho najväčší neprajníci netrúfli povedať, že by mal nekvalitnú stolicu.

Existuje trochu kontroverzná teória, že pápežská stolica nie je hnedá, pretože, pápež, podobne ako iní vysokí hodnostári, sú osoby čisté a nepoškvrnené. Svoju čistotu si udržiavajú tým, že nemajú sex so ženami, ale, ak sa mu už nedá vyhnúť, len s mladými panicmi. Vďaka tomuto zbožnému zvyku serú vysokí cirkevní hodnostári namiesto obyčajného hovna takzvanú tehlu čistoty, bieloskvúci materiál, z ktorého sa potom vyrába papier na Biblie.

Tituly[upraviť]

"Přijede i bapež?"

- vrchní šéfinspektor Clouseau

Úradné tituly pápeža sú „biskup rímsky, zástupca Ježida Krista, nástupca kniežaťa pekiel apoštolov, najväčšia hlava univerzálnej cirkvi, primáš taliansky, arcibiskup a metropolista rímskej cirkevnej proveniencie, suvenír štátu z mesta Vatikán“. Jeho oslovenie a čestný titul sú „Svätý otec“, sám sa tiež od 6. stor. často servilne označuje ako „servus servorum Dei“ (Sluha sluhov božích). Ďalšie tituly sú od 13. stor. Summus Pontifex Nihil a od 14. stor. Pontifex Notorius Maximus. Titul „patriarcha západu“ bol v roku 2006 z oficiálnych oslovení a titulov pápeža vypustený, pretože J.R.R.Tolkien experimentálne dokázal, že pánmi Západu sú Valar.

Insígnie[upraviť]

Pápeži si počas svojej papácie veľmi potrpia na public relations. Preto takmer nič, čo používajú alebo si obliekajú, nie je obyčajné, naopak musí to byť papálne.

Papálna koruna, ktorú nosí na hlave sa volá triregnum alebo tiara, je odvodená od dvojitej koruny Horného a Dolného Egypta, ukradnutej Mojžišom počas Exodu a neskôr neodborne opravenej Samsonom. Papálny prsteň sa nazýva aj Rybárskym prsteňom, pretože bol nájdený v bruchu ulovenej ryby (nie, nevládne všetkým, to je iný Prsteň). Papálna kravata sa nazýva pallium. Pôvodné palium sa nelíšilo od kravát nosených bežnými primátmi, ale súčasný Rímsky veľkňaz SS Joseph A. Rat-Singer ho nahradil špeciálnym papálnym palliom. Papálna palica sa nazýva pastierskou palicou, ale na rozdiel od ozajstnej pastierskej palice ju zdobí ukrižovaný Ježid (vďaka šťastnému nápadu Márie tam nemusia nosiť akvárium).

Papálnym kočiarom je papamobil či papabus, v modernej dobe sa používa aj papaplán a "papaship"[1]. Nápojom a všeliekom papálenka, pozdravom je pá, pá, Bože. Mimoriadne dôležitou papálnou insígniou je aj papek.

Konkáve[upraviť]

Pápeža, samozrejme, nemožno voliť obyčajnými voľbami, ba ani papálnymi voľbami. Musí ho voliť tzv. Konkáve (Con Cave), čo sa prekladá ako „S kávou“. Ide o obrad, pri ktorom zatvorení kardináli pijú kávu až kým ich (z túžby po sexe) neosvieti a niekoho nezvolia. Pokiaľ sexuálna abstinencia nestačí, organizátori Con Cave zapoja aj hlad, zimu, elektrošoky a p. Takto nakoniec božie osvietenie vždy príde a túto radostnú udalosť oznámia svetu bielym dymom, čo je obrad ktorý ich počas svojej papácie naučil Winnetou.

Merilin to nebude....
Pápež sa často a rád maskuje

Doterajší pápeži[upraviť]

Papabus, v ktorom sa vozí pápež. Tri palce hrubé nepriestrelné sklo je symbolickým vyjadrením pápežovej dôvery v Boha.

Pápežov už bolo veľa. Preto prakticky na každý deň v roku pripadá smrť alebo narodenie niektorého z nich, prípadne aspoň nejaký papálny čin.

Od 11. storočia novozvolený pápež nepoužíva svoje občianske meno, ale prijíma pápežský nickname. Toto bolo vyvolané tým, že niektorí pápeži mali naozaj hanebné barbarské mená ako Conon (skoro ako Conan), či dokonca Silvester (toto bolo aj barbarské, aj vyvolávalo asociácie s chľastom). Nicknamom sa dokonca podarilo zakryť, že pápežom bol aj Borgia, dokonca nie iba jeden. Výnimkami z tohto pravidla boli Hadraplán VI. a Marcel II. Dvojité meno si ako prvý zvolil Ján Pavol I. (1978) a, vzápätí, ako druhý Ján Pavol II. (1978), ktorý vládol až do zániku kresťanstva v roku 2006.

Z najznámejších pápežov si treba uctiť:

 • Ján XII. - Dopustil sa incestu s vlastnou matkou, v lateránskom paláci si držal hárem, hral hazardné hry s peniazmi vybranými od pútnikov, znásilňoval ženy priamo v kostole sv. Jána Lateránskeho. Vydrancoval baziliku sv. Petra a pred rozhorčenými Rimanmi ušiel do Tivoli[2]. Nakoniec bol súdený okrem iného za to, že oslepil svojho radcu, vykastroval kardinála (a privodil tak jeho smrť) a bol obvinený aj z vraždy, krivej prísahy, svätokrádeže, krvismilstva s príbuznými a zo vzývania démonov. Po návrate z exilu nechal svojich neprajníkov popraviť. V roku 963 ho synoda zbavila moci, v r. 964 bol zabitý žiarlivým manželom svojej milenky, resp. zomrel pri sexe s ňou.
 •  Benedikt IX. - bol pápežom až trikrát, prvý krát podľa niektorých zdrojov už v jedenástich. Prvý krát bol z Ríma vyhnaný, druhý krát svoje papanie predal, ale neskôr si to rozmyslel a vrátil sa. Už v štrnástich bol známym zhýralcom, (údajne bol skôr homosexuál a v lateránskom paláci poriadal orgie). Na papáciu nemal kvalifikáciu (vyštudoval masmediálnu komunikáciu v Skalici), bol však z pápežskej rodiny, čo stačilo.
 • Gregor VII. - v r. 1073 sám seba prehlásil za svätého. Zaviedol celibát, aby sa majetok cirkvi nedostával do rúk dedičov. Vypracoval Dictatus papae, v ktorom okrem iného stálo i toto:
  • Pápeža nesmie na Zemi nikto súdiť.
  • Rímska cirkev sa nikdy nemýlila a ani sa nemôže mýliť až na veky vekov.
  • Samotný pápež môže zosadzovať biskupov. Pápežom sa smie stať iba rímsky biskup.
  • Len pápež smie pomazať cisára, smie ho aj zosadiť (aj kráľov) a zbaviť ich poddaných poddanstva.
  • Princovia sú povinní bozkávať mu riť nohy.
  • Jeho legáti, aj ak nie sú kňazmi, majú prednosť pred biskupmi.
  • Právoplatne zvolený pápež je bez akýchkoľvek otázok svätý, čo vyplýva z Petrových zásluh.

Zamestnával armádu falšovateľov, ktorý toto všetko podopreli starými listinami, zvyčajne tak, že slovo dnes vymenili za slovo vždy.

Súčasný Predposledný pápež používal nickname Benedikt XVI., ale v skutočnosti je to SS Joseph A. Rat-Singer. Po prečítaní tejto stránky sa rozhodol odstúpiť z funkcie. Podľa niektorých religionistov je dôvodom jeho odstúpenia to, že sa od Angeliky Zambrano, ktorá s Ježidom navštívila peklo, dozvedel, že jeho predchodca Ján Pavol II. už horí v plameňoch. Toto by otriaslo každým. Uvidíme, koho zvolia teraz.

Zvolili Ferka I., čo nie je Mikloško, ale Argentínčan[3] zvaný aj F1. Zaprajme mu veľa úspechov v obracaní Klingonov na vieru a šírení ateizmu medzi ľuďmi. Zatiaľ najslávnejším Ferkovým papálnym činom bolo podporenie slovenského referenda proti buznám za záchranu tradičnej rodiny. Zistil aj, že známy kresťanský hit "Otčenáš" má mať iný text, ale Slovákov tým neojebal.

Mrkni aj na[upraviť]

Katolibanci

Poznámky[upraviť]

 1. Všetky tieto obrnené vozidlá slúžia na to, aby sa pápež vyhol nebu tak dlho, ako je to len možné.
 2. Z tohto incidentu sa odvádza najpopulárnejšie české zvolanie „Ty vole!“
 3. Možno je správnejšie Argentínec alebo Argentín, Jazykovedný ústav Gustáva Husáka na vyriešení otázky pracuje.
Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII. BibleWarningLabel.jpg
Eden.jpg

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam


Profesie.png Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik