Necyklopedia:Neslovník

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
©  Všeckje práva sa vihraďeňje. Reprodukcja, prenos, šíreňja alebo ukladaňja časťi alebo celjeho obsahu v akejkolvek forme, je ťjež povoleňje.
Sturico.png Slovnik 2.png Bernolakico.png
NESLOVNÍK

Slovník cudzích slov[upraviť]

Expression of the Emotions Figure 20.png

Sleng (či slang)? Slová prevzaté z iných jazykov? Odborné termíny? Dávno pradávno si inteligentní a vzdelaní ľudia povedali, že začnú vymýšľať Cudzie slová, to preto, aby sme im my ostatní nerozumeli. To je neprípustné! Inteligenti by nás mohli kľudne urážať a ohovárať, a ani by sme si to nevšimli, pretože by sme nechápali, že čo to vlastne rozprávajú. Pche! Veď my im ukážeme, hajzlom namysleným, že si zo seba nenecháme robiť srandu! Budeme strkať nos tam, kam netreba, zverejníme „Slovník cudzích slov“, v ktorom budú tieto šifry intošov raz a navždy rozuzlené.

  • Ak poznáte nejaké "cudzie" slovo, a viete aj jeho pravý význam, žiadame vás - aby ste ho pridali do slovníka.
  • Pokiaľ ste počuli nejaké slovo, a neviete čo v skutočnosti znamenalo, ste na správnom mieste. Nahliadnite do slovníka a možno ho nájdete.

OCHUTNÁVKA ZO SLOVNÍKA

.. Halászlé - Papriková voda s rozvarenými rybami, maďarský národný pokrm.
.. Jutovník - Kvet z ktorého si Afričania šijú svadobné šaty a vyrábajú z neho tiež toaletný papier.
.. Zeaxantín - Žlté farbivo, ktoré sliepky pridávajú do svojich vajíčok, aby ich žĺtky boli naozaj žlté.
.. VIAC

Etymologický slovník[upraviť]

JU GH.png

Zamysleli ste sa už niekedy hlbšie nad Slovom? Čo je to slovo? Kde sa tu vzalo? Kto ho sem doniesol? Prečo je z neho toľko foriem? Kedy to slovo vzniklo? A kedy zanikne? .. otázkami tohto druhu sa zaoberá etymologické oddelenie jazykovedného ústavu Gustáva Husáka. Hlavným cieľom je vysvetliť pôvod slova, prípadne vývoj od jeho vzniku, až po dnešok.

.. VIAC

Internetové skratky[upraviť]

Omgwtfcat.png

Odborníci a lingvisti tvrdia, že jazyky budúcnosti sa jedného dňa pomiešajú a vznikne jeden celosvetový jazyk. Internetové skratky by sa mali stať akýmsi univerzálnym dorozumievacím prostriedkom. Tie skratky poznajú všade, od USA a Brazíliu, až po Áziu a Austráliu. Dokonca, povráva sa, že internetové skratky poznajú už aj v okolí Proxima Centauri - avšak u nás znamená GG - Good Game.. u nich Green Giant(druh hviezdy).

.. VIAC

Slovenský nárečový slovník[upraviť]

Slovaci.png

Nárečia sa formulovali po stáročia, až kým sa neustálili v jednej forme. Jazyky sa pomiešali s jazykom najbližšej susediacej krajiny, znetvorila sa tým pôvodná krásna slovenčina. Originálnou slovenčinou rozprávajú už len v Žiline. Existuje enormné množstvo nárečí, od Abovského, Bratislavského, či Gemerského nárečia, až po Liptovské, Spišské, Tekovské, či nedajbože aj Hornonitrianske, alebo Zemplínske. Jazykovedci zjednodušili delenie nárečí na tri skupiny: Západné Slovensko, Južné Slovensko a Východné Slovensko. Stred a Sever Slovenska spadá do kategórie Žilina (nepovažujeme za nárečie).

Východniarsky slovník[upraviť]

Pri východniarskom nárečí platí „Píš ako počuješ“. Žiadne Ypsilony, žiadne dvojhlásky (ia=ja, ie=je..a pod). Zdanlivo to znižuje inteligenciu východniarov a zároveň to zdanlivo dvíha ich sexappeal. Východniarčina sa vyznačuje tým, že je nemožné ju čítať, dá sa ju len počúvať, alebo rozprávať.

.. VIAC

Záhorácky slovník[upraviť]

Od Senice až po Stupavu, patrí záhoráčtina do povinnej slovnej výbavy každého miestneho obyvateľa. Tento jazyk pripomína poľštinu, no v skutočnosti to je skomolená česko-rusínka moravčina, kombinovaná so staroslovenčinou.

.. VIAC

Nitriansky slovník[upraviť]

Dvojhlásky sa čítajú ako dlhé samohlásky(ia=á,ie=é). Nitrianske slová sa zdajú byť kratšie a tvrdšie. Je to výsledkom storočného spolunažívania Slovákov a Maďarov. Za vrchol patetickosti sa v nitriančine považuje slovo "sa", pretože "sa" nie je len zámeno, ale aj sloveso(kde sa?=kde sú?).

.. VIAC

Svetový slovník vulgarizmov[upraviť]

Fuckyou.png

Ste na cestách na dovolenke autom? Niekto Vám nedal prednosť v jazde? Pošlite ho do p..! Vulgarizmy vo všetkých jazykoch sveta majú praktické využitie, či už v zahraničí, alebo aj doma (za počítačom - na internete). Naučte sa nadávať, po anglicky, po nemecky, po poľsky, po maďarsky, po španielsky, po taliansky..

.. VIAC
©  Všeckje práva sa vihraďeňje. Reprodukcja, prenos, šíreňja alebo ukladaňja časťi alebo celjeho obsahu v akejkolvek forme, je ťjež povoleňje.
Naše Projekty: Earthman.png
Necytaty.png    Necitáty
Radšej hamovať, ako...
Diva Bloody Mary.png    Horoskop
Tu je váš osud
Slovnik 2.png    Neslovník
Zhluky písmen
Necy calendar.png    Necyklokalendár
Kedy čo je a bolo?