Mars

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Mars
Zem mars.jpg
V roku 2854 dôjde ku zrážke Zeme a Marsu. Preto nemá po tomto dátume zmysel editovať Necyklopédiu.

Mars (čítaj ) je slávna čokoládová tyčinka, ktorú v roku 2000 objavil jeden malý tučný americký sraľo v supermarkete blízko križovatky v New Yourku.

Podľa tejto tyčinky bola pomenovaná štvrtá (nie je prvočíslo, ale číslo) planéta Slnečnej sústavy. Táto planéta je preslávená hrdzavými prachmi, marťanmi a tým že do jej výskumu pchá peniaze úrad s názvom NASA.

Mars obiehajú tri mesiace: september, október a máj. Keď sa niektorý z nich ide vysrať, tak ho zaskakuje marec. Planéta Mars je stredne veľká planéta, menšia než Zem, ale väčšia než Merkúr, žiari menej ako Urán, no a Holivúd od Marsu odkukal červený koberec.

Utajené sovietske stopy[upraviť]

Od nepamäti bol Mars nazývaný „červená planéta“. Pravdepodobne pre svoju farbu. To nezostalo bez povšimnutia červených boľševíkov v ZSSR. Keď nastala éra kozmických letov, skrytým snom všetkých bolševíkov bolo stretnúť sa s červenými bratmi na Marse. Začala se pripravovať utajená misia. Rusi chceli získať od svojich červených priateľov prostriedky, ktoré by umožnili zvíťaziť komunistom na Zemi. Po úspešnom lete 25. februára 1988 (presne 40 rokov potom, ako Klement Gottwald rečnil na balkóne) kozmická loď Gorby 5 dosiahla obežnej dráhy Marsu. O dva dni neskôr sa dvaja kozmonauti – Jurij Gagarin a German Titov spustili na povrch Marsu na povrazových rebríkoch šiestej generácie.

Prvý kontakt[upraviť]

Po prvom kontakte s domorodcami odoslali ruskí kozmonauti podrobné informácie do Moskvy. Pri nasledujúcom oficiálnom stretnutí Marťania zhodnotili ich znalosti hodnotou 3B. Následne ich Marťania klepli tĺčikom na mäso a upiekli. K veľkému šťastiu pre Zem, obaja Rusi od malička požívali veľké dávky nekvalitného alkoholu. Ich mäso bolo horké a Marťania ho klasifikovali ako nepožívateľné. To bol najväčší čin v dejinách, aký vykonal sovietsky človek pre ľudstvo.

Mýty[upraviť]

Hovorí sa, že Rusi ihneď po pristátí začali Mars natierať na červeno. Americkí kozmonauti im v tom nebránil. Ihneď po odlete Rusov vytiahli bielu farbu a napísali na povrch Marsu slová „Coca Cola that's it“. Po nich tam pristali ešte čínski taikonauti a dopísali tam drobnými písmenkami „Made in China“. Tento mýtus sa nepotvrdil. každý sa môže presvedčiť, že na Marse je napísané iba "Mars".

Slnečná sústava
☼☿♀☾⊕♂♃♄♅♆Fujto!NičSolar System.png