Kapitalizmus

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Kapitalizmus je ekonomický systém kedy ľudovia pracujú pre bohatého ľuda, ktorý zarobí veľa a ostatným ľudom dá za prácu minimum a pritom sú ľudovia spokojní. V kapitalizme ľudom záleží len na peniazoch a myslia si že, tým, že pracujú pre bohatých ľudov, budú raz aj oni bohatí ľudovia.

Za baštu kapitalizmu sa považujú Spojené Americké Štáty Kapitalistické, ktoré sú jasný úkaz toho, ako kapitalizmus neprospieva nikomu inému len ľudom bohatým. Bohatým ľudom, ktorým sú ich otroci ukradnutí, zarábajú peniaz, za ktorý si presadzujú vlastné názory a veci pre ich dobro v štáte a tým v podstate vládnu.

Kapitalistickým ľudom nezáleží na činoch, ktoré páchajú, nech sú akokoľvek dobré alebo zlé. Ľuďom v kapitalizme ide len o ich vlastný komfort a ich vlastné záujmy, bez toho aby mysleli na ostatných ľudov, ktorý prídu po nich.

V Slovenskej Ľudovo-Demokratickej Republike však kapitalizmus ešte usadený úplne nie je. Vďačíme tomu okupantom zo Sovietskeho Zväzu, ktorý nás omylom zachránili od úplnej záhuby spôsobenej kapitalizmom. Kapitalizmus však začína pôsobiť žiaľ už aj na miestnych ľudov, ktorý tiež ako v SASK strácajú záujem o svojich spoluľudov, pričom myslia len na seba, prestávajú tolerovať ostatných a navzájom sa aj za pomoci ostatných ľudov, najmä vyššej politickej kasty navzájom polarizujú.