Hlava

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


"Nie nemám všetko v hlave, mám všetko v piči."

- zamestnanec - vedúcemu

"Čo bolí, to rastie."

- ľudo - o hlave
Hlava
Media-cabeza-con-musculatura.jpg
Cabeca 1.jpg
Hlava je to na zemi

Hlava je najdôležitejšia časť všetkého. Je všade. Nájdeme ju v rodine, nájdeme ju v aute a býva aj stredobodom pozornosti pri pozorovaní živočíchov vrátane ľudov. Hlava je tak dôležitá, že je v Slovenčine základom slova „hlavné“... ba dokonca aj „pohlavné“. No a obe tieto prídavné mená sú veľmi dôležité.

Druhy hláv[upraviť]

Hlava všeobecne[upraviť]

No teda hlava nie je hocičo. Niekto by mohol povedať „mám hlavu na krku a basta“. Pomenovaním „hlava“ ale bežne označujeme:

 • hlavu rodiny - spravidla je to otec, manžel, teda nejaký ten hlavný muž v rodine. Feministické drísty prekrútili túto najdôležitejšiu časť famílie tak, že podľa ich výkladu je tou najdôležitejšou v rodine žena (manželka), lebo vraj je krkom, ktorý hlavou hýbe.
 • hlavu štátu - tu je to jednoznačnejšie, lebo je ňou prezident, či kráľ, či iný užitočný a dôležitý človek s doživotnou rentou. Aj tu sa montujú tie strašidelné výklady o „prvých dámach“. Zaujímavé je, že pokiaľ je hlavou štátu žena, tak „prvý pán“ nie je v programe.
 • hlavu valca - je dosť dôležitou časťou spaľovacích motorov. Do týchto hláv sa ženy neradi montujú. Je to dobre, lebo veľa chlapov by mohlo prísť o vajcia.
 • iné hlavy ...

Hlava živočíchov[upraviť]

Živočíchy mávajú väčšinou štandardne jednu hlavu. Táto hlava je dôležitým orgánom, lebo bez nej sa asi veľmi ťažko existuje. Sú prípady o ktorých hovoríme, že majú hlavu na to, aby „im do krku nenapršalo“. Pripustime, že je to trochu nadnesené. Vráťme sa k ideálom. Ideálna hlava má teda svoju výbavu do ktorej patria:

 • oči - rôzne typy pozeradiel, ktoré slúžia ako kamery pre obraz, ktorý potom spracuje mozog
 • uši - sú to zôzne snímače zvukov, ktoré potom spracuje mozog
 • nos - veľmi dôležité dýchadlo, ktoré sa vyzná aj v zachytávaní smradov, ktoré potom spracuje mozog
 • ústa - štartovací distribútor potravy, ktorý má tajné pikle so svojim krajným spojencom známym pod hanlivým názvom, že riť. Ústa sú aj zákerným spolupracovníkom pre vytvorenie rôznych závislostí. Radi participujú na distribúcii tukov, teda aj iného žrádla, alkoholu, tabakového dymu, drôg, ale vyžívajú sa v orálnom sexe a dokonca aj v blbých rečiach.
 • ksicht - je pozorovacím terčom na živočíchoch. Ksicht má väčšinou aj neverbálny prejav, ktorý nazývame „mimika“. Mimika je svinská zradkyňa, ktorá bez tréningu zle spolupracuje a prezrádza veci, ktoré by naozaj vynášať nemusela. Existuje kasta vyvolených, ktorých vo všeobecnosti nazývame „ľudia bez ksichtu“. Hovorí sa, že takí sa majú najlepšie. Takže ksicht nie je vítanou výbavou hlavy.
 • vlasy - je to hovadina, ktorú vlastní ľudský rod. Je to úplná zbytočnosť. Chlapom iba robí problémy. U nich sa s tým Darwin postupne vysporiadava. Smutné je to s vlastníctvom vlasov u žien. S tými si Darwin dáko nevie rady a navrch toho je to tak nejako kokotsky zariadené, že všetky náklady so ženskými vlasmi má na krku hlava rodiny.
 • mozog - tiež jeden orgán, ktorý je tajomný a rozporuplný. Zaoberajú ním vedci, no ich vlastný mozog im nedovolí aby prišli na jeho podstatu. Je to začarovaný kruh.

Skúsme si to nejako zrekapitulovať. Niekedy je dobré nevidieť, niekedy je dobré nepočuť. Niekedy je dobré rozlíšiť jedlo už podľa jeho vône, no dobré a príjemné nie je rozlíšiť čo kto jedol podľa jeho prdu. To že ksicht je nanič už vieme, no niekedy vám váš ksicht môže pomôcť získať peniaze. Bez úst sa zle komunikuje, čo môže byť aj dobre, aj potravu je možné prijímať intravenózne. Vlasy tiež nie sú o ničom. De jure by sme bez hlavy nemuseli strádať, no vedci zistili, že oddelením hlavy od tela sa život de facto nadobro končí. Hlava je asi teda to, čo dáva živočíchom život.

Anomálie (hračky prírody)[upraviť]

Nie vždy hlava rastie z krku. Môže byť pripojená na iné orgány. Sú to rôzne anomálie.

Hlavohruď[upraviť]

Vyskytuje sa u niektorých živočíchov, napr. u pavúkov, a u niektorých ľudov, napr. mafiánov a výpalníkov. Vyznačuje sa neexistujúcim oddelením hlavy od hrude, až riť je evidentne samostatná. Preto môžu pľúca zasahovať do hlavy, čo trochu obmedzuje mozog, pokiaľ tam nejaký je. Členovia tejto čeľade sa často vyznačujú vyvinutou muskulatúrou a zložitými tetovaniami na ktorých prevládajú militantnehororovo ladené motívy.

Riťohlav[upraviť]

Riťohlavovia sú čiastočne aj špeciálnou podčeľaďou druhu hlavohruď. V názve tohto druhu je jemný ba až nežný náznak vývoja hlavohrude k obéznej forme. Medzi riťohlavmi sa ale nachádzajú až tri rozdielne poddruhy:

 • priama vetva - vyvinul sa priamo z hlavohrude. Je to potom, keď hlavohruď zo zdravotných, alebo iných dôvodov prestáva mať kontrolu na príjmom a výdajom energie. Jednoduchšie vyjadrenie je, že stále žerie ako taká sviňa, len začal zanedbávať dvíhanie činiek a spotrebu obľúbených steroidov. Jeho vyvinutá svalová hmota sa potom obalí vrstvou tuku, ktorá znásobí jeho fizycký objem do gigantických rozmerov.
 • riťohlav prírodný - je to riťohlav, ktorý sa vypracoval na svoju formu viac-menej „vďaka“ genetike. Tí, čo to majú geneticky dané, sú nešťastníci, ktorí v podstate za nič nemôžu a umierajú mladí.
 • riťohlav americký - je poddruh, ktorý sa primárne vyvíjal na americkom kontinente, špeciálne v USA a aj v Mexiku. Dominoval v západných kultúrach, no dnes je rozšírený po celom svete a jeho invázia pokračuje do vyspelých, ale aj menej vyspelých krajín. Je produktom hovnorobenia a žrania čipsov, popkornu a fastfúdov. Riťohlav americký je chorobný prípad s epidemiologickými príznakmi. Táto choroba nemá pôvod v poruche metabolizmu, ide o mentálnu poruchu. Je produktom konzumného spôsobu života a výzvou pre budúcnosť civilizácie.

Hlavonožce[upraviť]

Medzi ďalšie anomálie patria napríklad hlavonožce, ktoré nemajú krk ani riť, ale nohy majú prirastené priamo k hlave (napr. pavúk). Existencia „bezhlavonožcov“ ešte nebola dokázaná. To znamená, že nohy bez hlavy nežijú.

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

Traviaci trakt.jpg
Human anatomy cs.jpg

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia