Chorvátsko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Chorvátska Republika
Republika Hrvatska
Croatian flag.png
Coat of arms of Croatia.png
Cesta croatia.jpg
Trasa cesty, ktorú prešli Aboridžínsky osadníci pri ceste do Chorvátska.
Základné údaje
Štátné zriadenie Zem drakov
Hymna Islamtime
Úradné jazyky hrvatski,
italiano
Hlavné mesto Zagreb
Najväčšie mesto Záhreb
Členenie Popri Jadranu
Najvyšší bod bod G
Národná hymna Lijepa naša domovino
Demografia
Rozloha cca. 56 542 km²
Počet obyvateľov 4 495 904
Hustota osídlenia 80 /km²
Susedia Slovinsko, Marťankovo, The Simpsons, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Srbsko, Mars, Čierna Hora a more
Ostatné
Prezident Ivo Josipović
Premiér Jadranka Kosorová
Národný hrdina Petr I. Karadjordjević
Zakladateľ štátu Petr I. Karadjordjević
Mena Kuna
internet tld .hr

Chorvátsko, (chorvátsky Uskupna Slavna Titova Antifašistna ši Antijugoslavijska Hrtvatska, skratka USTAŠA Hrvatska) je nezávislý štát niekde na okraji civilizovaného sveta... v Európe. Žijú tam zvláštni ľudovia, ktorí si hovoria Chorváti. Ide o pôvodných Aboridžincov, ktorí prišli z Austrálie pred 40 tisícmi rokmi na

Slovenské blondýnky sú ozdobou chorvátskeho pobrežia

pltiach. Za tú dobu stratili kožný pigment, ale dôkazom, že v nich stará australská krv prežíva, je to, že svoj štát vytvorili v tvare bumerangu.

Chorvátsko nemá presne danú svoju rozlohu, pretože nemá ani presne stanovené hranice - tie sa totiž menia podľa toho, s kým momentálne krajina vedie spory alebo vojnu. Posledným problémom je jeden zapadákov v Slovinsku, o ktorý sa Chorvátsko háda. Chorváti síce už niekoľko rokov oficiálne nebojujú s nikým, avšak Srbom a Moslimom sa nedoporučuje chodiť po Záhrebe v noci osamote.

Poslanie národa[upraviť]

Za surfovaním na Jadran prichádzajú turisti až z ďalekej Austrálie, najmä kvôli takýmto pre Chorvátske pobrežie typickým vlnám.

Chorváti sa od nepamäti venujú zvláštnym niekoľkým aktivitám, ktoré vnímajú ako národné poslanie:

 1. Vyvražďovanie obyvateľov okolitých krajín obzvlášť krutým spôsobom. Tento prastarý zvyk však poznajú aj ostatné národy bývalej Juhoslávie. V posledných rokoch sa však situácia obracia, lebo na jadranské pobrežie robia divoké nájazdy autobusy militantných paštikáriek, ktoré Chorvátov nemilosrdne hromadne znásilňujú.
 2. Hľadanie stále nových spôsobov okrádania celých rodín Slovákov pri ich nerozvážnych cestách po pobreží a ich trávenie nepožívateľnou stravou a rôznymi tekutinami, medzi ktoré patria napríklad „crno vino“ (morská voda zafarbená na červeno Srbskou krvou) a „travarica“ (morská voda zafarbená na žlto chorvátskym močom).

Turistika[upraviť]

Slovenské kurvy vzbudzujú v tejto puritánskej zemi pobúrenie

Inak akože Chorvátsko má pekné more (na rozdiel od Bosny a Hercegoviny a Srbska, ktoré majú akurát tak hovno (nie, "zatiaľ" majú 6 km mora, to by sme im krivdili)), celkom peknú prírodu (ak ovšem zabudneme na rozjebané budovy vo vnútrozemí - počkať, v Chorvátsku vnútrozemie? kde? No, tak dajme tomu pri hraniciach s Bosnou a Hercegovinou. Pekné sú tiež národné parky, ktorých je 8. Sú to tieto:

 • Národný park Risnjak Národný buzerantský park, ktorého majiteľom je Pawiel Rochnyak
 • Národný park Severný Velebit Park oslavy víťaztva nad súčasnými i budúcimi nepriateľmi
 • Národný park Paklenica Park s ilegálnymi pálenicami
 • Národný park Mljet (Messerschmidt International jet) Park letísk postavených len pre lietadlá Messerschmidt - slúžil počas II.sv. vojny
 • Národný park Brijuni, vskutočnosti vojenský priestor NATO
 • Národný park Kornati alebo Kornuto (z talianskeho cornutto, Čiže NP paroháčov)
 • Národný park Krka Krvavi rat kojota atakerskojo alebo NP krvavý cintorín prašivých kojotov
 • Národný park Plitvické jazerá alebo aj Winetuovo


a samozrejme zápchy na diaľnici A1 medzi Spleťom - Splitom a Zahrabom - Záhrebom.

Každým rokom v lete prilietajú do Chorvátska zo severných končín zvláštny ľudia oddávajúci sa jedeniu rezňov na slnku a nadmernému chlastaniu čohokoľvek, čo si donesú v rámci úsporných opatrení zo svojej domoviny. Chorvátska vláda ale podniká kroky k tomu, aby týchto škodcov znepríjemňujúcich životy obyvateľov zneškodnila vďaka novým zákonom.

Turistika[upraviť]

Takto prívetivo vítaju Chorváti turistov. Nápis vystihuje čo si o každom myslia.

Významná je agroturistika. V poslednej dobe sa však chorvátske more trápi s problémom prebytočného amoniaku vznikajúceho s nadbytku moču, ktorý uvolňujú turisti, lenivý ísť na WC. Taliani dokonca ponúkli Chorvátsku výhodnú zmluvu, kde prevezmú moč (ktorý ďalej spracujú) výmenou za odpadky z Neapolu. Zatiaľ je to však stále vo fáze jednania.

Základné slovíčka a frázy[upraviť]

 • Moja lebdjelica je puna jegulja = Moje vznášadlo je plné úhorov.
 • Je li ovaj zrakoplov pun Mađara? = Je to lietadlo plné Maďarov?
 • Voda na piče = Pitná voda.
 • Hladna piča = Chladené nápoje.
 • Kokot = kohút
 • Treba mi piče. = Potrebujem piť.
 • Kurča = čurák

Pogledajte tako[upraviť]

Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia