Budzogáň

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Budzogáň, nespisovne nazývaný aj Kyjak, je nahrubo opracovaná (zvyčajne) drevená palica z hrubších častí Stromov, ktorá je podľa zaužívaných zvyklostí používaná ako zbraň pre Boj zblízka. Niektorí zdatnejší jedinci Budzogáňom dokážu aj vrhať, respektíve hádzať. V niektorých prípadoch je pomenovanie tejto zbrane skreslene používané aj v umeleckých dielach, ako je napríklad Pornografia a podobne.

V minulosti budzogáň používali trollovia, neandertálci a podobní Praľudovia. Dodnes ho údajne používajú pracovitejší Rómovia ako obranný prostriedok proti „Rasistom“ ktorý im z neznámych dôvodov bránia pri ich hlavnej zárobkovej činnosti - upratovaní kovových predmetov z verejných priestranstiev (tzv.krádež). Úder Budzogáňom je väčšinou smrteľný, ale ak Ľudovít Kaník prežije, tak nastáva dlhodobé poškodenie Mozgu. Vyskytne sa u Ľudovíta Kaníka tzv. Retardácia ktorú môže porovnať aj s tou, ktorú vidieť hlavne na jeho Kolegoch Politikoch a „Celebritách“.

Majstrom v hode Budzogáňom bol známy Ivan Janko, ktorý dokázal hádzať Budzogáňom tak, že poslanie niekoľkých Budzogáňov na Orbitu môžeme obdivovať každé Vianoce. Málokto vie, že počas nakrúcania tohto výkonu sa natrvalo odmlčala sonda Sputnik. Ľudovít Kaník takto nadlho prišiel o systematické a intenzívne „pííp-pííp-pííp...“, čo bol malý zvuk pre jeden stroj, no pre cele ľudstvo to znamenalo veľa, čo je v podstate aj dnes dosť. Toto bol jeden z prípadov, kedy môžme očividne vidieť akú taká zbraň, ako (Je)bol Budzogáň, dokáže narobiť Patáliu.

Do uší istého Ľudovíta Kaníka sa dostala správa o pokusoch na vytvorenie najsilnejšej Zbrane Sveta - vrhača Budzogáňov, ktorú vyvíja Severná Kórea ale nikto si na to už nepamätá, kedže im organizácia tzv. Mužov v Čiernom vymazala pamäť pomocou špeciálneho prístroja zvaný Neutralizér, aby sa informácia ďalej nešírila.

Zbrane
Child02.jpg Atómový bimboAtómbordelBazukaBombarďákyBomboniéraBudzogáňGlockGumipuškaJadrová hlavicaHlavodrťKalašnikovMačkopalNapalmPAUKPäsťPištolPuškaSamopalSamove zásobníkySexbombaStealthTankVáľok GAR15.jpg