Bear Grylls

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


"Dvanásť ráz z desiatich nemá ani potuchy, čo konzumuje"

- Oscar Wilde - na Gryllsov jedálniček

"Toto tu vyzerá nechutne, ale je to výborný zdroj proteínov"

- Bear Grylls - o hovne slona
Bear Grylls
Bear Grylls


Narodenie 7. jún 1974
Pri jazere v Donaghadee, Severné Írsko
Úmrtie 15. august 1998, 8. február 2001, a 27. marec 2007
Výška 180 cm
Váha 85 kg
Známy vďaka Súbojom s divočinou, a súbojom s obranným reflexom svojho tráviaceho traktu(Zvracanie)
Manželka Sarah Ford Natural
Deti Tri, živé
Príbuzní Steve Irwin, Les Stroud
IQ 13hPa
Podpis Bear Grylls, podpis
Webstránka http://www.beargrylls.com/

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Eduard Michael MacGyver Kandeláber Grylls, prezývaný Bear (medveď), je britský dobrodruh, cestovateľ, spisovateľ, zabávač, labužník, zoológ, botanik, psychoanalytik, chodec, parašutista, plavec, vrah, fašista, chovatel želv, člen jednotky SAS, degustátor, redegustátor, zdravotník, skaut a pouličný predavač hrnčekov, DVD a tričiek[1]. Preslávil sa predovšetkým televíznymi seriálmi: Život v divočine, Boj s divočinou, Boj sa divočiny a Neboj sa jesť. Mal len 23 rokov, keď sa mu podarilo vyšplhať na Mount Everest, s bicyklom na chrbte. Zapísal sa tým do Guinessovej knihy rekordov, ako najmladší horolezec z Anglicka, ktorému sa podarilo zdolať túto horu. Vďaka týmto odvážnym činom sa stal najmladším vodcom skautov vo Veľkej Británií.

Momentálne miesto jeho pobytu: Sahara, Južná Amerika, vnútri dutiny storočného stromu v Zambii, dažďový prales Mukonbari, na banánovníku vo Filipínach, LIDL v Terchovej, podzemné vody na Aljaške, Budapešť, Penenské ostrovy, Austrálske Alpy, Lunik IX, Atlantída.

Biografia[upraviť]

Narodil sa v supra-katolíckej rodine, ktorá 14 krát do týždňa navštevovala kostol. Prvé štyri roky života ho vychovával Boh. Od svojich štyroch rokov už bol vychovávaný svojimi rodičmi, ktorí ho vychovali podľa príručky Edgara Burrougha – Tarzan – dieťa džungle (Po nem. Das Jungel Buch, po maď. A Jungelbaba Könyve). Bear sa pôvodne volal Eduard, prezývku získal vďaka svojej staršej sestre, ktorá ho ešte ako mesačného lezúňa pomenovala Bear (čítaj Bér) - pretože bol nesmierne škaredý, nechutný, a už ako 12 ročný nechutne zarastal. Bear často chodil do Zoo kde interagoval s primátmi. Od nich sa neskôr naučil základy plávania, lezenia, skákania a zháňanie potravy. Na základnej škole vynikal predovšetkým v telesnej výchove a prírodovede. Na strednej škole študoval parašutizmus a potápanie, ktoré ukončil s diplomom. Na rovnakej škole získal čestné uznanie rektora za záchranu školy pred rodinkou nebezpečných krvilačných bocianov, ktorá terorizovala komín kotolne budovy školy. Po skončení štúdia sa Bear venoval dobrodružstvám. Prvé dobrodružstvo zažil, keď s fúrikom plným hliníka prebehol cez cigánsku dedinu, bez toho, aby bol utrpel akékoľvek zranenie. Neskôr sa obtiažnosť stupňovala, Bear si latku staval stále vyššie a vyššie. V 23 rokov so dostal (na bicykli) z Anglicka až po Mount Everest. Potom naň vyliezol, potom z neho zliezol, a potom na neho zase vyliezol, pretože si hore zabudol bicykel.

Grylls a Mordor
Pravidlo číslo van
Bear Grylls papká nebohú zebričku
Bear Grylls nám ukáže, ako prežiť holokaust.
Bear Grylls sa pokúsi prežiť dva dni na Luníku IX.

Nezničiteľný Bear[upraviť]

Bear Grylls je jedným z tých mála ľudov, čo sú od prírody nezničiteľní. Výbuch atómovej bomby by prežili len šváby, Chuck Norris a Bear Grylls. Šváby by prežili, pretože radiáciu znášajú až sto krát lepšie, než ľudovia. Bear Grylls by prežil preto, lebo by žral šváby. Možno ste o tom nevedeli, ale Bear Grylls už zomrel. Bolo to v rokoch 1998 (utopil sa v rieke Kongo), v roku 2001 (zabil ho elektrický úhor) a v roku 2007 (zaškrtil ho šimpanz). Behom svojho života Bear zomreltri krát, zatiaľ sa mu však vždy podarilo prežiť smrť, prežiť v nebi, vrátiť sa z neba na Zem, kde si potom alebo stopol auto, alebo vyskočil na idúci vlak - ktorý ho pohodlne zobral domov za sprievodu kamier a televízneho štábu. Známy je tiež nešťastný príbeh, keď si chudák Bear Grylls dolámal chrbticu, pri nepodarenom zoskoku. Bear to samozrejme prežil. Po pristáti na pevnú pôdu - si v rýchlosti postavil sterilizovanú búdku, v ktorej potom sám sebe operoval chrbticu. Pri chirurgickom zákroku použil len svoj nôž a čutoru plnú šťačky (pre dezinfekciu).

Bližšia charakteristika Bearovho spôsobu prežitia[upraviť]

 1. Väčšina dobrodruhov cestuje svetom sama. Beara Gryllsa sprevádza 8-12 členný tím, zložený z režiséra, niekoľkých kameramanov, zdravotníka, jedného znalca miestneho terénu, a jedného ďalšieho špecialistu na prežitie, ktorý učí Beara, ako viazať správne uzly a ako loviť zvieratá. Do tímu treba započítať aj 2-4 ľudí, ktorý nosia batožinu, presnejšie stany, náhradné vybavenie, potraviny, nafukovacie člny..atď. Do tímu sme nezapočítali troch (prvočíslo) pilotov troch helikoptér, ktoré Beara s jeho tímom dopravia na stanovené miesto. V programe však predstiera, že zo sebou má jediného neviditeľného kameramana, ktorému pomáha všade liezť za ním. Tento kameraman ho v najťažších úsekoch nakrúca zásadne spredu, prípadne aj zo vzduchu.
 2. Bear Grylls sa vyhýba normálnemu jedlu(jedlu nie je prvočíslo), uprednostňuje hovná, mŕtve zvieratá, chrobáky, buriny, korienky, hnilé ovocie, larvy motýľov a nepohrdne ani tak miniatúrnym sústom, ako sú napríklad mravce, termity či slané morské mäkkýše.
 3. Keď Bear Grylls potrebuje niekde prenocovať, tak si postaví úkryt, ktorý stojí len dovtedy, kým nezačne fúkať vietor, alebo kým nezačne pršať.
 4. Keď Bear Grylls niekde zbadá ľadovú vodu, tak do nej musí ihneď skočiť. Nahý. Aby diváci videli, že keď niekto skočí do ľadovej vody, tak mu bude zima. Bear si nemôže pomôcť, keď tú ľadovú vodu zbadá, tak jednoducho musí skočiť.
  (Diagnóza: Kokotno-Serendipitná automutilácia)
 5. Podobne je to aj s tekutým pieskom. Bear do neho skáče, aby diváci videli, že tekutý piesok ho naozaj ťahá ku dnu.
 6. Keď Bear Grylls potrebuje niekam preplávať, tak si vždy vyrobí čln/raft/plť, ktorý po sa po 10 minútach vo vode začne potápať. Zdá sa že jeho niekoľko hodinová práca vždy vyjde nazmar.
 7. Pokiaľ Bear Grylls natrafí na veľmi strmý svah, na horu, na kus kameňa, na ktorý je veľmi nebezpečné šplhať a z hľadiska bezpečnosti sa viac oplatí obetovať 3 minúty svojho života a skalu obísť, Bear napriek tomu na tú skalu vylezie, bez výbavy a istenia, i keby tá skala mala byť 100 metrov vysoká.
 8. Bear Grylls často robí oheň trením dvoch paličiek o seba, aj napriek tomu, že so sebou vždy nosí kresadlo.

Konšpirácia[upraviť]

Mnoho ľudí pochybuje o tom, že Bear Grylls naozaj prežíva v prírode, a myslia si, že v skutočnosti na kameru neukážu, že Bear spí v Hoteli a že tam konzumuje normálne potraviny ako každý iný zdravý človek. Na mnohých záberoch zo seriálu sme mohli počuť Beara ako tvrdí, že centimeter-tlstá zelená lepkavá larva motýľa obsahuje veľa bielkovín a veľa vitamínu C, preto ju potrebuje zjesť. Pochybnosti verejnosti pramenia z faktu, že Kalorická hodnota jednej poondiatej larvy len sotva nahradí energiu, ktorú človek vynaloží pri niekoľko hodinovom putovaní ťažkým terénom, vrátane faktu, že po zjedení larvy dostane Bear pravdepodobne hnačku - kvôli ktorej stratí ďalšiu drahocennú energiu. Behom jedného tak namáhavé dňa môže človek stratiť aj 10000kCal, dajme tomu že tá larva mu dá 200kCal, pričom hnačkou stratí 500 až 1000kCal.. Výsledkom je mínusová hodnota, pri ktorej by môže človek padnúť do bezvedomia. Ľudia teda právom spochybňujú vierohodnosť Bearovych dobrodružstiev. Je nemožné prežiť len pojedaním lariev. V skutočnosti, sa však ľudia mýlia. Bear v skutočnosti nezje len jedného červa, zje ich viac (potrebuje viac kalórií). Preto Bear spolu so štábom vždy behajú po džungli, a zbierajú všetko čo nájdu, chrobákov, larvy, buriny, korienky, všetko hovno čo nájdu hodia na jedno miesto a Bear to potom zje. Držia sa spodnej hranice 10000kCal, to znamená : 100 lariev, 50 korienkov, 50 chrobákov, alebo 400 mravcov, 0,3kg výkalov, 50 chrobákov. A podobne. Réžia rozhodla, že ukázať Beara ako žerie jedného červa divákom tak akurát postačí, nepotrebujú vidieť ako pojedá 200 kusov toho svinstva. "Veľa dobrého škodí."

Vzťah so Survivormanom?[upraviť]

Bear je znevažovaný fanúšikmi Survivormana

Nasledujúci dialóg po strete divočinofila Lesa Strouda z relácie Survivorman a Bear Grylls z Man vs Wild na ceste po divočine na Aljaške, dáva odpoveď na túto otázku:

Bear: Je veľmi dôležité udržiavať sa v teple. Skvelý spôsob na to je natrieť si tvár čerstvými zvieracími výkalmi. *Začuje cudzie kroky*

Les: Pozrimeže, kto tu je. S*ačkoksicht osobne, Bear Hnills...

Bear: No nazdar... Les, zas si stratil svoju skautskú družinu? Povolilo ti vôbec vedenie Discoviery natočiť 2. sériu?

Les: Áno povolili, nemali na výber. Tvojou úlohou je totiž hrať trápka, čo sa vozí lietadlom a vrtuľníkom a požiera všetok odpad čo nájde. Ja som zas ten, čo učí ľudí ako prežiť v divočine.

Bear: Závidíš, že mám viac divákov?

Les: Jasné. Vážne ti závidím, že máš s*ačku na ksichte a omotané šťankou presiaknuté tričko na hlave, len aby si sa trochu schladil. Ešte ti závidím aj to, že si dokážeš vyžmýkať „pitnú“ vodu zo slonieho lajna. Zobuď sa Hnills, z koho si tu robíš srandu!?

Bear: Ja učím ľudí ako prežiť!

Les: Vážne? Takže normálny človek, keď ide stanovať do Kostarickej džungle, vyskakuje z lietadla. Tak je to? Normálni ľudia chodia hlboko do lesa s filmovým štábom? Normálni ľudia radšej zjedia surovú rybu alebo skočia do ľadovej rieky, keď už majú založený oheň? Spamätaj sa, si na smiech! Si len pekne oblečený turista, čo chodí na prechádzky s kamerou!

Bear: Závidíš mi sledovanosť môjho programu a okrem toho nemáš na to gule robiť tak nebezpečné veci ako ja. Len aby som ti pripomenul, tak na Evereste som jedol žltý sneh už ako 23 ročný, bol som členom jednotky SAS, kým ma nevyhodili za slušné správanie a preplavil som sa severným Atlantikom na nafukovacom člne. Ty si oproti mne len muzikant, ktorý rád kempuje!

Les: Moja hudba je geniálna a moja relácia je realistická. Je veľmi jednoduché dostať sa z púšte na motorke a nechať si uloviť zajaca.

Bear: Už som aj zabudol aké si hovädo. Idem preč! Len si pekne hraj na svojej trápnej harmonike a vys*r si.

Les: Prosím, ešte nechoď. Akurát natáčam časť, kde chcem mojim divákom ukázať ako si v divočine poradiť s h*vnožrútmi.

Bear: Dobrý vtip. Znelo to, akoby tvoju reláciu aj niekto pozeral. Zavolaj mi s tvojim blbým satelitným telefónom, keď sa dostaneš do hlavného vysielania! Kretén.


Slávne dialógy a repliky[upraviť]

Kameraman: Ako sa volá tento chrobák.

Bear: Neviem, podal by si mi soľ?


Kameraman: Aké máš odporúčanie pre ľudí, ktorým sa chce v divočine?

Bear: Je nehygienické rozsievať to len tak kade-tade, kde sa pristavíš. Jednoznačne odporúčam radšej nájsť hada, zabiť ho a využiť jeho kožu, ktorá sa svojím tvarom priam núka na uľavenie. *Uľavenie akého druhu hneď objasnila názorná ukážka, aby diváci omylom nepoužili kožu ako erotickú výpomoc. Samozrejme že išlo o močenie, čo iné (nepoznáte Beara?).*


Povinná výbava[upraviť]

Nôž, čutora, kresadlo, batoh, hodinky s vodotryskom a GPS, lezecké lano, padák, vrtuľník, lietadlo, loď, automobil, snežný skúter alebo vznášadlo, plný močový mechúr, sponzorské predmety a malá zrolovaná fotka jeho rodiny, ktorú má schovanú v topánke.

A nikdy si nezabudnite vziať aj filmársky štáb, zvýši vaše šance na prežitie na takmer 100 percent.

Bearov jedálniček[upraviť]

V nekonečnej výprave pod holým nebom, je nútený zjesť a vypiť čokoľvek. Pravdupovediac, nie je nútený, Bear Grylls to robí rád. Rád pojedá veci, z ktorých je každému normálnemu človeku na zvracanie. Hnevá tým ľudí, zároveň je to ďalší z dôvodov, prečo sa jeho dokumentárny seriál teší toľkej popularite.

Čo všetko Bear Grylls zjedol[upraviť]

Čo všetko Bear Grylls vypil[upraviť]

 • Šťavu z kaktusu
 • Vodu z močiara
 • Vodu z kaluže plnej zvieracích exkrementov.
 • Vlastný moč (pil ho zo svojej poľnej flaše)
 • Vlastný moč (pil ho z hadej kože, do ktorej predtým našťal)
 • Spravil si čaj z ihličia a horúcej vody
 • Vyžmýkal slonie hovno, pretože bol smädný
 • Krv z hrdla Jaka
 • Vodu z vnútorností ťavy

Zaujímavosť - V jednom dieli plával na potápajúcom sa rafte a so sebou mal len špinavú vodu. Špinavú vodu NECHCEL piť, preto si radšej spravil klystír, pomocou dutej gumovej hadice, ktorú našiel na ostrove, z ktorého vyplával. V podobných chvíľach podľa vlastných slov dokáže myslieť len na Anglicko.

Bearov poľovnícky log[upraviť]

Bear sa behom svojej kariéry pokúsil chytiť niekoľko rôznych živočíchov.

 • Lovil netopiere palicou (ÚSPEŠNE)
 • Lovil žraloka palicou (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil rybu, holými rukami (ÚSPEŠNE)
 • Lovil rybu, pomocou svojich nohavíc (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil rybu, harpúnou (ÚSPEŠNE)
 • Lovil koňa (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil ruskú veveričku (ÚSPEŠNE)
 • Lovil sumca v močiari, svojou pravou rukou (ÚSPEŠNE)
 • Lovil divú sviňu (ÚSPEŠNE)
 • Lovil soba (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil papagáje lukom (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil potkany (ÚSPEŠNE)
 • Lovil králiky (ÚSPEŠNE)
 • Lovil líšku (NEÚSPEŠNE)
 • Lovil sliepky kameňom (ÚSPEŠNE)
 • Lovil hady (ÚSPEŠNE)
 • Lovil hady palicou (ÚSPEŠNE)
 • Lovil žaby (ÚSPEŠNE)
 • Lovil Pumu (NEÚSPEŠNE)


Skóre : 19 protivníkov, 12 výhier, 7 prehier
Percentuálna úspešnosť lovu : 63,15%

Miesta s najčastejším výskytom Beara Gryllsa[upraviť]

 • Patagónia, ľadovce
 • Savany
 • Amazonský prales
 • Nepriechodné a zatopené jaskyne
 • Na potápajúcom sa člne
 • Stred vodopádu
 • Hlboko v džungli
 • Na okraji džungli
 • Trup mŕtvej ťavy
 • Nora dikobraza
 • Vaša záhrada
 • Odpadkový kôš
 • Hore na tom najvyššom strome
 • Pod vodou, v ktorej sú krokodíly
 • Tri metre pod snehom
 • Stoky
 • Opustené budovy
 • Miesta, na ktorých by ste neprežili ani deň, bez znalostí nutných k prežitiu
 • Miesta, na ktorých by ste neprežili ani deň, bez vreckového noža, poľnej fľaše, kresadla a hovnom v krku.

Poznámky[upraviť]

Chuckn.jpg

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

Jesus Mugshot.jpg