Austrália

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Austrália
AUSflag.jpg
Spidergun.jpg
Kangaroofuck.jpg
Exotická zem plná jedovatých živočíchov, tolerovanej prostitúcie a hráčov kriketu.Tieto kengury si to rozdávajú na verejnosti.Preto sú frajeri.Mali by sme ich chrániť.Anička Popaďáková hovorí, že má Austráliu v p*či.
Základné údaje
Štátné zriadenie Monarchia kombinovaná s demokraciou a arachnofóbiou
Úradné jazyky Britská Angličtina
Hlavné mesto Sidney
Najvyšší bod Mount Kosciuszko(2 228)
Najdlhšia reka Murrayova rieka, známejšia ako "pračka"
Národná hymna God save the queen
Demografia
Rozloha 7 747 400 km2 (6. na svete)
Počet obyvateľov 22 620 600
Hustota osídlenia 2,75 obyvateľov na km2 + neznámy počet zvierat
Susedia Nová Kaledónia, Nový Zéland(Z-land), Nová Guinea a opice z Východného Timura, ktoré strážia hraničné ostrovy v Bismarkovom mori medzi Austráliou a Indonéziou
Ostatné
Kráľovná Alžbeta II.
Generálny Guvernér Sir Peter Crossgrow
Predseda vlády Robot Tony
Zakladateľ štátu Jakub Kuchár James Cook
Mena Austrálsky dukát (AUD)
internet tld .at

Austrália je kontinent, na ktorom sa nachádza štát s rovnakým menom(resp. Austrálsky zväz). Austrália napriek tomu, že nie je socialistickou krajinou, svoje územné rozdelenie a dokonca aj svoj názov zmenila viac krát ako Juhoslávia. Austrália je krajina s najvyšším počtom výskytu migrény ako u detí a dospelých, tak aj u zvierat. Keďže sú obyvatelia otočení hore nohami, majú vysoký tlak v hlave a z toho pramenia ich zdravotné ťažkosti.

História[upraviť]

Pôvodní obyvatelia Austrálie si hovorili Aboriginci a na Austráliu sa dostali asi presne pred 13 000 rokmi. Boli to zbastardené deti Číňanov a Indonézanov. Pojem Aboriginci vznikol spojením slov Abnormálny a Originálny. Tieto deti boli v spoločnosti nevítané, bezprostredne po pôrode putovali zbastardené deti do tzv. drevenej vane, ktorá bola akousi formou primitívneho hniezda záchrany. Až sa vaňa naplnila, dvaja urastení muži ju vykydali do mora. Deti, ktoré prežili žralokov a godzillu, more samočinne odplavilo až do Austrálie, ktorá sa vtedy ešte nevolala nijak, pretože ju neobjavil nikto, ani Nikto. Začiatkom 17. storočia obývalo Austráliu 250 000 Aborigéncov. Keď Paľo Drapák vydal svoj album "Už prišiel čas"(2002), bolo Aborigincov už len 1 700 - čo je len 0.68% pôvodnej populácie. Aboriginci aj naďalej žijú v kmeňových spoločenstvách, tvoria problémovú skupinu v Austrálskej spoločnosti, turisti si ich často pletú s alkoholikmi z hriňovej.

Príchod Európanov[upraviť]

Ako prvý Európan vstúpil na austrálsku pôdu v roku 1601 Portugalec Gudího Derédia. Ďalšie výpravy do tejto krajiny podnikli Holanďania - v roku 1642 za trest od holandského guvernéra Batávie Anthona van Diemena musel Austráliu oboplávať Ábel Tazmánia. Oboplával ju na 50 litrovej bandaske bez PVC filtra a objavil pri tom ostrov, ktorý po sebe pomenoval. Od tej doby sa do obchodov začali dodávať bandasky s regulovateľným PVC filtrom, bolo nimi možné nastaviť prietok vody v m³/h. Plavci tak mohli na svojich bandaskách pomocou filtra ovládať ponor svojho plavidla. V ďalšej dekáde stúpili na austrálsku pôdu aj Aron Tarantula, ktorý objavil nový druh pavúka, 3 dni pred tým, ako zomrel na jeho uhryznutie. V rovnakom čase Austráliu navštívil aj Josef Opera, ktorý tu objavil pohorie Opera, objavil tu tiež hudobno-dramatický žáner ktorý po ňom pomenovali - Opera. Objavil tu tiež prvý webový prehliadač, ktorý bol tiež pomenovaný po ňom - Opera. Josef Opera tu tiež vykonal prvý experiment pre zachytávanie neutrín v zväzku miónových neutrín, resp. oscilační projekt s prístrojom s fotosledovacou emulziou(z ang. Oscillation Project with Emulsion-tRacking Apparatus) - OPERA. Po Holíčanoch Holanďanoch sa do Austrálie začali rútiť briti, ako prvý sa v Austrálií zatavil na svojej ceste okolo sveta Jakub Kuchár James Cook, ktorý roku 1770 pristál na juhovýchodnom pobrežií kontinentu, ktoré pomenoval Nový Južný Wales a vyhlásil ho za britské vlastníctvo. Toto vyhlásenie odštartovalo vlnu kontroverzie zo strany Maďarov, ktorí si nárokovali nárok[1] na toto územie, s odôvodnením že v Austrálií sa vylodili ako prví - maďarskí moreplavci, ktorí pochádzali z maďarských veľhôr. Ako druhý dôvod udávali, že Južný Wales je pôvodom meno pochádzajúce z maďarčiny "Déli Bálnák".

Zoznam predošlých mien[upraviť]

Austrália sa volá Austrália len od roku 1901, predtým vystriedala niekoľko názvov, uvedieme si ich v chlonorogickom poradí, od jej objavenia až po dnes:

  • Terra Australis Incognita (... - 150)
  • Južná zem (150 - 1600)
  • Južné Maďarsko(nepotvrdené)
  • Nové Holandsko (1650 - 1700)
  • Nové Anglicko (1700-1800)
  • Kengurland (1800-1807)
  • Nové Anglicko (1807-1809)
  • McDonalds Nové Anglicko (1809-1809)[2]
  • Nové Anglicko(1809-1880)
  • Ľudová Austrálska Republika ĽAR (1880-1901)
  • Austrálsky zväz (1901 - ???)
  • Austrália (??? - dnes)[3]

Politika[upraviť]

V Austrálií vládne paradoxne ešte stále britská kráľovná, okrem toho však Austrálčania majú aj parlament, na čele s premiérom. Ide o akýsi dobre premyslený mix monarchie s demokraciou. Austrália si vždy vedela vybrať správneho lídra. V minulosti bol ich premiérom Bob Hawke, ktorý sa v roku 1955 zapísal do Guinessovej knihy - dokázal vypiť 2.5 pinty piva(1.13 litra) za 11 sekúnd(slovom jedenásť sekúnd)[4].

Administratívne usporiadanie[upraviť]

Austrália je rozdelená na 6 štátov, Nový Južný Wales, podľa James Cooka, je stále najbohatším štátnym útvarom v rámci Austrálie. Ďalším štátom je Queensland, pôvodne sa volal Fagettown, čo prilákalo veľa homosexuálnych imigrantov, ktorí síce ostali sklamani, no zároveň ostali v Queenslande aj naďalej. Z dôvodu obmedzenia počtu homosexuálov a zvýšenia počtu ostatnýchsexuálov bolo Fagettown premenované na Queensland, tento štát má len niečo vyše 4 miliónov obyvateľov a rovnaký počet oviec. Zvyšok sú Južná, Severná a Západná Austrália, štátne útvary, v ktorých viac prevládajú zvieratá a vegetácia, než civilizovaní ľudia a ovce.

Medzinárodné vzťahy[upraviť]

Obchod v Austrálií je striktne založený na exporte a importe, Austrálčania majú bohaté zásoby ropy, zemného a podzemného plynu. Potrebujú však bežné veci, ako sú napríklad mobilné telefóny, televízory, autá a mikrovlnky. Dobré vzťahy si udržujú hlavne s Japonskom a Čínou, pretože Austrálsky politici počítajú s tým, že v budúcnosti budú tieto krajiny vládnuť svetu, zatiaľ čo Amerika zanikne pre obezitu, rasizmus a hlúpe športy(wrestling, americký futbal, baseball). Austrálsky prérijský proroci tiež veria, že prezidentom USA bude Macaulay Culkin a Amerika sa rozpadne na štyri štáty. New York(Východ), The Rednecks(Juh), South Canada(Sever), California(California).

Hospodárstvo[upraviť]

Austrália disponuje obrovskou pracovnou silou v oblasti poľnohospodárstva. Pestuje sa tu viac zeleniny, než v Kolárove pri Nových Zámkoch, produkuje sa tu zároveň obrovské kvantum mäsa, hlavne jahňacie a teľacie. Austrália je svetovou veľmocou vo výrobe vlny - na kontinente žije 100 miliónov oviec. Mäso z ovce sa stalo tradičným Austrálskym pokrkom, keďže jesť klokanie mäso je zo zákona zakázané, pretože spôsobuje potraty a sračku, okrem toho sú klokany veľmi pomstychtivé a inteligentné zvieratá a vzhľadom na ich počet(40 miliónov, teda skoro dva krát viac ako je ľudí v Austrálií) Austrálski politici rozhodli, že klokanom dajú pokoj a stravovať sa budú radšej ovčím mäsom, ovčím syrom, ovčím vínom a obliekať sa budú do šiat vyrobených z ovčej vlny, topánky budú vyrábané z ovčej kože. Po jedle si nedajú žuvačku, po jedle budú žuť ovčiu placentu, z ktorej sa dajú robiť väčšie bubliny.

Obyvatelia[upraviť]

Typický domorodec

Obyvateľov Austrálie sa dá definovať troma slovami, a to: Kriket, Pivo a Surfovanie. Austrália je pivný národ, ročne vypijú 96 litrov piva/na jedného obyvateľa(na Slovensku sa vypije len 72 litrov/na jedného obyvateľa), rozloženie požívania alkoholických nápojov je však rovnomerne rozdelené na viac hláv a teda majú menej akútnych a chronických alkoholikov ako u nás, čo by mohlo vysvetlovať, prečo je v Austrálií omnoho menej fanúšikov hokeja, než je napr. u nás na Slovensku. Až 80% obyvateľov sa hlási k európskemu pôvodu, zvyšných 20% sú azijati a samozrejme maďari.

Demografické rozloženie obyvateľov[upraviť]

Kontinent Austrálie je veľmi riedko osídlený, rozlohou je dva krát väčší než India(populácia 1 237 miliónov ľudí), no obyvateľov Austrálie je len 22 miliónov a asi 4 z 5 obyvateľov žije menej ako 50 kilometrov od pláže, to preto, lebo na pláži majú bufety s pivom, zatiaľ čo smerom do centra kontinentu nie sú žiadne civilizované mestá, stred kontinentu tvoria púšte a zasnežené hory. Ostrovy v okolí Austrálie obývajú Aboriginci, Maďari, Elfovia, Vombati a tzv. megafauna - ktorú tvoria gigantické klokany, koaly ktoré vážia aj pol tony, mandelinky vysoké 2 metre, vtákopysky a Šialené Šimpanzy z ostrova Vaneatu. Tieto šimpanzy boli kedysi úplne zdravé, bez akýchkoľvek psychických porúch, zbláznili sa však po tom, ako na nich vietor privial dym z Rockahamptonskej továrne na rotačné vagínomety.

Rozdelenie obyvateľov podľa náboženstva[upraviť]

Oficiálne sa ku kresťanstvu hlási 75% obyvateľov. K židovstvu 100% a ku komunizmu je to dokonca 140% obyvateľov Austrálie. Štatistiku robila firma z Ruska.[5] Ruskí štatistici počítali s tým, že budúci imigranti do Austrálie budú vierou komunisti.

Austrálsky reversal[upraviť]

Australia proti.jpg

Austrálsky kontinent sa nachádza na opačnej strane zemegule a preto si niektoré veci u nich dejú naopak, ako u zvyšku sveta. Známe sú fakty o Rusku pod názvom Ruský reversal(Russian reversal), druhé miesto v kategórií zvrátené/opačné patrí permanentne Austrálií. Uveďme si niekoľko príkladov:

  • V zime je leto a v lete je zima, t.j. leto je v decembri až februári a zima v mesiacoch jún až september.
  • Voda v toalete sa točí opačným smerom, keď ju spláchnete.
  • Rieky tečú opačným smerom, t.j. hore kopcom
  • Mačky naháňajú psy.
  • Somráci na ulici rozdávajú peniaze a ponúkajú okoloidúcim cigarety a drahý alkohol. Zvyšok voľného času pomáhajú ľuďom - zbierajú odpadky zo zeme, zamätajú ulice a hľadajú stratené mobilné telefóny a šperky ktoré potom odovzdajú na najblžišom policajnom oddelení Strát a nálezov.
  • Autá jazdia(podobne ako v Anglicku) po ľavej strane cesty.
  • Do kostola sa chodí každý deň okrem nedele. Nedeľa je jediný deň v týždni, v ktorý Austrálčania pracujú, či chodia do školy.

Referencie[upraviť]

  1. Pojem - Nárokovať si nárok - je prvým bodom v maďarskom medzinárodom trestnom zákone. Slovné spojenie "Nárokovať si nárok" je v maďarskom zákone použité viac krát, než akékoľvek iné slovo v ich jazyku(slovné spojenie "Nárokovať si nárok" tvorí 27% maďarského medzinárodného trestného zákona)
  2. pre zlú finančnú situáciu v krajine sa premiér rozhodol získať peniaze od sponzora. Tým sa stal McDonald.
  3. Nie je možné precízne definovať kedy Austrálsky zväz prestali označovať ako zväz. Jednalo sa o tak nepopulárne spojenie dvoch slov, že dnes už Austráliu nikto nevolá Austrálsky zväz, všetci ich poznajú len ako "Austráliu".
  4. Odkaz na noviny Australian Times [1]. Ďalšie referencie si môžete nájsť napr. na Youtube.
  5. Percentuálnu pravdepodobnosť počítali rovnakí štatistici z Ruska, ktorí počítali aj počet hlasov vo voľbách v Rusku v roku 2011
Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia

 
Zem
Kockatá plochozem.jpg Svetadiely: AfrikaAustráliaÁziaEurópaAmerikaAntarktída

KontinentyAfrikaAntarktídaAustráliaEuráziaJužná AmerikaSeverná Amerika
Iné čudáAlteraAtlantídaArea 51GalaxiaMyrtanaOceániaSvet

Wrldmap.jpg