Andrej Danko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Triezvy janko.jpg Štátny znak SR.png Ján Slota Štátny znak SR.png Slovensko kraje.JPG
miluje tento článok
Lebo nie je po maďarsky!


Andrej Danko
Andrej Danko

Predseda Národnej Srandy Slovenskej Republiky
Narodenie 12. august 1974
Revúca, niekde v maštali
Váha 100kg aj s ponožkami
Známy vďaka výrokom
Rodičia Jánošík a matka klatka
Príbuzní Janko Slota, Ivan Gašparovič
IQ nevyčísliteľné à la tomtom (okolo 999999,9876543210)
Podpis Andrej Danko, podpis
Webstránka https://www.facebook.com/Andrej-Danko-predseda-NR-SR-163650957369344/

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

"Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok. Inému. Je to dané len nám, ľuďom."

- Andrej Danko

"Spojenie možného z nemožného pomaly ma zodpovedného za každého"

- Andrej Danko

"Ten problém je, či tu bude deštrukcia alebo deštrukcia ani nebude... samozrejme, že môže nastať deštrukcia...takýto deštrukčný systém... to už nie sú srandy."

- Andrej Danko

"Je treba vnímať tých ľudí, ktorí sa vezú na tej vlne emócií ľudí, ktorí na základe emócie vlni, robia politiku."

- Andrej Danko

"Plakal som v Jemene, teda teraz v Jerevane."

- Andrej Danko

"To jen na niečom svetový, čo nám spadlo z neba, to je teplá voda"

- Andrej Danko

"Nedá mi to povedať, ale poslankyne, ktoré boli schopné v predvolebnej kampani stiahnúť nohavičky dnes nosia tričko a jedia horálky!"

- Andrej Danko

"Ľudia otupejevjájú."

- Andrej Danko

JUDr. Kpt. Kkt. Andrej Danko, CtrlC CtrlV (známy tiež ako Tomtom, Národný dopravca, kpt. Rigoróz, Železničiar, Zmierovateľ, Jazykovedec, Žilinský vlk, Tatranský orol, Kapitán s veľkým "K") je poštár, právnik, filozof, posranec, ochranca poriadku, vojak, kapitán, rušňovodič, reformátor, odborník v medziľudských vzťahoch, národný buditeľ, psychológ, meteorológ, biochemik, žena v domácnosti, kuchár, sekretárka, lingvistický atlét a odborník na etiku.

Jeho vzorom je Anton Bernolák a je veľkým fanúšikom bernolákovskej slovenčiny. Za necelý rok vo vrcholovej politike SR sa mu podarilo dobehnúť a dokonca i predbehnúť doterajšieho majstra Breptov - Ivana Gašparoviča.

Život[upraviť]

Andrej už odmala pobehoval po Terchovej a hral sa na Jánošíka a tvrdil, že prebúdza ducha národa. Tu sa začali prejavovať jeho korene: z otcovej strany zo štvrtiny indián, z matkinej strany zo štvrtiny Maďar, už od začiatku mal preto predpoklady stať sa dobrým kamarátom Jána Slotu. V 6tich rokoch začal navštevovať špeciálnu školu svätého Jána v Žiline, kde sa naučil SNSácku etiketu - teda ako sa správať k Maďarom, vyšívať, dojiť, piť, tunelovať či ako otvárať konzervy. Ako 7-ročného ho trafil blesk, keď spieval Nad Tatrou sa blýska a odvtedy začal vo vetách generovať náhodné slová. V 10tich sa hral na orla, keď zoskakoval z Lomnického štítu, aby dokázal, že tak ako maďari majú Turula, tak sa aj my môžeme spoliehať na jeho osobu. V 15tich, posadnutý myšlienkou stať sa kapitánom si vo svojej izbe vybudoval vlastný Pentagon z kartónových krabíc. Celkovo sa skladal až z troch krabíc, ktoré predtým slúžili na uskladnenie fazuľových konzerv, ktoré v návale depresie vždy rád konzumoval. Odvtedy sa začalo v Žilinskom kraji prejavovať globálne otepľovanie, ku ktorému Danko výrazne prispel nadmerným produkovaním plynu CH4 (známejší ako metán). Toto významné a zložité architektonické dielo sa navždy zapísalo do dejín architektúry ako najzložitejšia stavba všetkých čias od vzniku kadibúdky.

V 18tich si Danko podal prihlášku do SNS, kde ho ochotne prijali a stal sa Jančiho sekretárkou. Leštil mu topánky, holil bradu, varil polievky (vedúci straníckej jedálne SNS), zašíval ponožky či umýval nohy. Jeho najdôležitejšou úlohou bolo čítať Jančimu rozprávky starej matere a starať sa o jeho nechtovú mykózu. Ako 21-ročný prvýkrát stretol Igora Matoviča v Trnave, v miestnych lahôdkach. Matovič pristihol Danka, ako kradne 2 sójové tyčinky, hygienické vložky pre ženy a 5kg čabajky. Matovič ho verejne obvinil z krádeže a vyzval ho, aby podstúpil detektor lži. Danko zistil, že detektor je maďarskej výroby a preto odmietol podstúpiť vypočúvanie.

Andrej Danko je kresťan, úspešný podnikateľ a hlavne milujúci manžel. Ivan Katrinec má údajne video, na ktorom Danko bije svoju ženu v centre Bratislavy, za čo bolo na neho podané trestné oznámenie. Katrinec má tiež údajne videá, na ktorých Danko topí mačiatka, kradne medené centy zo zbierky pre siroty a ako nedáva prednosť v jazde sanitke, a údajne má Katrinec tiež video, na ktorom Danko maľuje Hitlerove fúzy na fotku Svätej Matky Terezy. Údajne.

Byť, či nebyť. (William Shakespear)
Nebude dnes byť. (Andrej Danko)

Kariéra[upraviť]

Kariéra poštára
Kariéra železničiara

Objaviteľ[upraviť]

Danko pracoval istý čas aj v Anglií u Erzsébet II. v kráľovskej geografickej spoločnosti. Preslávil sa niekoľkými objavmi ako:

Tma jednotlivcov[upraviť]

Niekedy v nočných hodinách sa v Revúcej kapitán Danko potuloval, keď zrazu začul "výkriky do tmy jednotlivcov". Ako sám povedal, ešte vtedy nevedel, že to bude veľký objav. Zistil to vtedy, keď sa za 5 sekúnd dostal z Revúcej do Mukačeva, aby našiel najbližší voľný záchod. Obyvatelia Mukačeva ho ráno našli ožratého, ako sa povaľuje v kadibúdke u farára Alexeja. Vtedy Danko túto anomáliu pomenoval ako TMU JEDNOTLIVCOV. Zároveň vznikla Dankova teória o tme, ktorá hovorí: "Stačí skombinovať 50 litrov pravej hanáckej pálenky s úvahou o svojom živote, keď zistíš, že si dyslektik, jediný kto si s tebou ľahne do postele je tvoja upratovačka a, že sa z toho segedínu, čo si ráno zjedol, ideš posr*ť a nájdeš tmu jednotlivcov. Tma jednotlivcov sa volá podľa toho, že ten dej prebieha u každého individuálne vždy rozdielne." (Podľa dostupných informácií zažil Danko túto tmu okolo 400-krát, čo je skoro rok!) Tento objav Dankovi vyniesol slávu a uznanie, po ňom už totiž nikto inú tmu nikdy neobjavil.

 • Lokácia: Na miestach s vysokou spotrebou alkoholu, t.j. krajiny ŽSSR, Slovensko, Čečensko, Luhanská ľudová republika, "republikiová únia" a Vatikán.
 • Najčastejší výskyt: Revúca, Mukačevo, parlament SR, parlament ČR, prezidentský palác ČR, niekde blízko lesa v Kysaku na odpočívadle, Merkelovej rezidencia, ruská Štátna duma a Mašličkovo.

Politika[upraviť]

Podpredseda SNS[upraviť]

Bol zvolený za podpredsedu SNS, pretože nikto nechcel sedieť vedľa Slotu na tlačových konferenciách. Kým prišli novinári, bol Slota zvyčajne "už tam", Andrejovi Dankovi však nevadil alkoholový dych, a už vonkoncom mu nevadilo, že Slota rozprával nezrozumiteľne.

Danko sedí na tlačovke vedľa Janka.

Predseda SNS a voľby 2016[upraviť]

Po tom, čo sa SNS nedostala do parlamentu v roku 2012, bol Slota vylúčený zo strany a na jeho miesto zasadol, vtedy ešte len JUDr. Andrej Danko. Imidž strany sa tým prudko zmenil, rovnako, ako sa zmenil aj slogan strany. Starý slogan "Dokedy budeme doplácať na cigáňov? Zmeňme to tu!" bol zmenený na kratší slogan "Hrdo, Odborne, Slušne". Tento slogan bol práve Dankov nápad, je možné badať, že nejde o súvislú vetu, ale o 3 slová, zlepené pomocou dvoch čiarok. Tento slogan skončil na hlasovaní predsedníctva SNS na prvom mieste. Na druhom sa umiestnil slogan "Už budeme normálni, sľubujeme." a na treťom mieste "My sme dali preč Slotu, teraz nám vy dajte svoj hlas".

Predseda Parlamentu[upraviť]

Útok hada[upraviť]

Krátko po nástupe do úradu bol Kapitán Andrej Danko napadnutý hasasínom a hitmanom živočíšnej ríše - hadom. "Neveril som vlastným očiam. Keď som vchádzal do kancelárie, bol len 30 cm od mojej nohy, čierny viac ako metrový had. Zúfalstvo sa ma chytilo, keď sa schoval za drevený obklad a nik nevedel kde je.", následne bola vyhlásená pátracia akcia, do ktorej sa zapojili všetky bezpečnostné údy orgány Slovenskej republiky. Po dolapení bol páchateľ identifikovaný ako Natix natix, známejší ako užovka obyčajná. Aby sa podobný prípad už nezopakoval, boli prijaté bezpečnostné opatrenia, napr. kancelária Kapitána Andreja Danka bola vysvätená a boli nainštalované tajné bezpečnostné prvky, ktoré zabránia vstupu do kancelárie hadom, ale aj krokodílom, nosorožcom, pavúkom a medojedom.

Presadené zákony a zmeny[upraviť]

Revolučná demokratická aktualizácia rokovacieho poriadku NR SR[upraviť]

Najdôležitejšie zmeny:

 1. Prohibícia Horaliek - Zákaz jesť Horalky a výrobky podobné Horalkám, vrátane Napolitánok, Belaniek a Mila keksov. Prohibícia platí aj pre nápoje a aj pre polotovary hotové v mikrovlnke. Ak bude poslanec postihnutý pristihnutý pri konzumácií Horalky, bude za trest vykázaný z cirkusovej sály. V prípade, že sa tento prípad bude opakovať, bude poslancovi uložený peňažný trest vo výške 10% tenkého domáceho produktu na obyvateľa. A ak nedajbože niekoho prichytia robiť si wifon v parlamente - dostane trest odňatia slobody na 1500 rokov.
 2. Demokratické obmedzenie diskusie - Po novom sa zmení čas na vystúpenie tak, aby bol viac demokratický. Všetci poslanci dostanú na vystúpenie 20 minút, zatiaľ či Fico a Danko budú môcť rozprávať neobmedzene. Podľa Deana Martina vedia profesionálny stand-up komici povedať za 5 minút toľko vtipov, koľko bežný človek za 15, preto čas na vystúpenie v parlamente limitovaný na 20 minút je stále postačujúci pre našich poslancov NR. Andrej Danko si popritom vyhradzuje právo mať neobmedzené vystúpenie, aby mohol produkovať ďalšie náhodne generované motivačné brepty, ktoré budú navždy zachované v internetových análoch.
 3. Zákaz vizuálnych pomôcok - Vizuálne pomôcky ako napríklad bilboardy, knihy, notebooky, príčesky a pod. budú zakázané, pretože rušia ostatných poslancov pri koncentrácií. Púšťať si hudbu na telefóne počas vystúpenia by bolo v poriadku, pretože sa nejedná o vizuálnu pomôcku - avšak nosenie telefónov do rokovacej miestnosti je taktiež zakázané - preto nikto z poslancov pri sebe nemá telefón, keď sedí v rokovacej hale.
Zmeny v doprave[upraviť]
 1. Návrat červených vlakov, odchod žltých - Návrat IC vlakov na trať aj napriek stratám v zisku. Napriek tomu, že žlté vlaky (Regiojet) ponúkajú viaceré dôležité somarinky (denník Nový Čas a Blesk zadarmo, voda Rajec zadarmo, káva, čaj a "jablečný mušt" (český národný nápoj) zadarmo, smradľavé záchody zadarmo, primitívne IQ hry či nefungujúce WIFI) sa Danko rozhodol v národnom záujme (nikoho sa na názor nepýtal) vymeniť žlté vlaky za červené. Danko garantuje 7 vecí: 1.Vlaky budú vždy červené, nikdy nie žlté (tie sú len pre Čečensko). 2.IC vlaky vás dovezú do cieľa tak raketovo ako bol on raketovo povýšený (niektorí vedci odhadujú, že by ste sa do cieľa mali dostať za 5 sekúnd, presne toľko totiž trvalo Gajdošovi aby mu v hlave vznikla táto veľkolepá myšlienka). 3.WIFI bude vždy funkčné. 4.Záchody budú voňať po vojne (on si pamätá pach vojny, takže ho neskúšajte oklamať!!). 5.Vlaky dostanú mená výlučne po názvoch potravín (vlak Horalky Sedita, vlak Pampers, vlak Corgoň, vlak Paprika mletá červená, vlak Vajíčka 30 ks, vlak 30 deka Debrecínskej šunky...). 6.Pri štarte a na konci jazdy sa pustí slovenská hymna (cestujúci musia povinne vstať a spievať hymnu, ak nie čestná stráž ich vyvedie z vlaku) a modlitba Otčenáš (cestujúci by sa mali povinne pomodliť za Danka 30-krát Otčenáš, lebo jemu vďačíme za červené vlaky). 7.Peniaze z cestovného budú použité v rezorte ministerstva obrny, za čo Danka povýšia o ďalšie hodnosti. Tento historický moment hlboko uznávajú najmä dopravcovia, rušňovodiči, železničiari a celá ŽSSR, od zavedenia IC vlakov je Danko hlavný vlakvedúci. Údajne má nadprirodzené schopnosti, stíha viesť rokovania v NR SR a čistiť záchody aj východy, roznášať noviny (denník Kapitán), vysielať WIFI mozgovými signálmi či riadiť IC vlaky naraz, toto nedokáže ani Chuck Norris.

Andrej Danko a jeho chrabré zásluhy v armáde SR[upraviť]

 

viac v tomtom článku.

Povýšenie na kapitána[upraviť]

V štvrtej triede prepadol z telesnej výchovy ale nedal sa odradiť od svojho sna stať sa kapitánom (počuj „A Tenkes kapitánya“). Ako sám povedal, slúžil na vojne a pamätá si jej pach. "Ťažký nadriadený pán generál ma nechal niekoľkokrát kosiť"- z tohto výroku môžeme usúdiť, že si Danko povýšenie zaslúžil už dávno, keďže niekoľkokrát ťažko kosil. Odkedy bol zaslúžene povýšený na Kapitána, by mal byť oslovovaný "Pán Kapitán"[1] namiesto "hej, ty kokot!". Spolužiaci sa mu kedysi smiali, že nosí zelenú uniformu. Smejú sa mu aj dnes. 19. januára 2017 dal francúzsky bozk výložkám k hodnosti Kapitána.

Ako tretí kodifikoval spisovnú slovenčinu[upraviť]

Novoslovinčina.png
Podobnosť medzi Dankom a Bernolákom nie je náhodná.

Po národných velikánoch Bernolákovi a Štúrovi, Andrej Danko ako tretí kodifikoval spisovnú slovenčinu na základe ním vytvoreného nárečia. Základným pravidlom sa malo stať heslo "Slová vyslovuj vždy náhodne, ale nikdy nepoužívaj papier keď čítaš." Jazykovední odborníci zo Slobodného vysielača dali ešte princípy novej gramatiky na expertízu. Na výsledky stále čakáme.

Na dokonalé ovládanie tohto jazyka musí priemerný človek vedieť ovládať minimálne 4500 slov. Andrej Danko tieto slová každodenne demonštruje a deštruuje vo svojich výrokoch. Uvádzame niekoľko príkladov:

 • Deštruovať, deštrukcia, nedeštruujme.
 • Politickým nástrojom opozície je len urážka hystérie.
 • Úprimnú sústrosť
 • Splnil sa mi sen a musím zmeniť celkové svoje žitie.
 • Dáma, ktorá sa hlboko vryla do srdciach.
 • Dokedy mi budeme sa taktom trieštiť?
 • Kaliňák ma informoval o tom, že nebude dnes byť.
 • Nie je možné odhadom rekogniskáciou rátať.
 • Poslanec uráža poslanca spôsobom, akým uráža.
 • Mňa nevyprovokuje na emócie urážok.
 • Orgány v činnom trestaní ho posúdia.
 • Ešte na úvad poviem, že to nie je návrat do čias Vladimíra Mečiara. To je ale zrealizovanie ideí a stavu toho, čo zodpovedá dnešnej dobre.
 • Ja som jasne a myslím si že veľmi dôrazne komunikoval po následne počas týchto rokovaní.
 • Cestou, po udalosti týchto referendiev.
 • Prepáčte, sú poslanci, ktorí po mojom rozhodnutí do mňa osobne na svojich profiloch útočia - od spôsobu mumáka, urážok a všetkého osobného.
 • Moje presadzovanie v programovom vyhlásení nesúviselo so žiadnou osobou, so žiadnym lobistickým záujmom, ani ničím iným, o čom sa snažíme médiami dnes naznačením dozvedieť.
 • To, čo dnes Slovensko má šancu predsedať Rade Európskej únií, predvečer toho predsedníctva v tej veľkej oslave toho medzinárodného významu, by to naozaj nebolo na mieste.
 • Nechcem robiť niekoho z hrdinu, kto ním nie je.
 • Vláda nestojí a nepadá na žiadnom ministrovi a na žiadnom koncesionárskom poplatkovi.
 • Nemyslím si, že návrh akýchkoľvek individuálnych poslancov je ten práve to gro geniálne.
 • Pokiaľ budem predsedom SNS, nebudem mať žiadnu toleranciu k žiadnemu správaniu ktoré máte ako právo a ako občania tohto štátu vyčítať.
 • Spojenia možného z nemožného, pomaly ma zodpovedného za každého.
 • Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok. Inému. Je to dané len nám, ľuďom.
 • Ľudia si musia vybrať z ponuky...môžu si vybrať človeka v uniforme, ktorý nevie robiť kotrmelce (Kotleba)...
 • Odmietam aby som sa pomazal niečim...pošpinil...
 • Nastavilo sa to na dojenie a to sa musí ukončiť.
 • Ja som išiel no vojnu, pamätám si jej pach, pamätám si ako som slúžil. Bol ťažký nadriadený pán generál, niekoľkokrát ma nechal kosiť, niekoľkokrát som pocítil jeho pevnú ruku.
 • Jeden nemenovaný mliekotvorný denník...
 • Stále máte ambíciu robiť zo mňa motáčika..veď ja vám rozumiem, ja som nespadol z Marsu, viem čo je Facebook.
 • Pre nich je milšie nejaká hystéria niektorých.
 • Nepoužívam facebook na to, aby som sa fotil, že niekomu nesiem kočík do pôrodnice alebo nenesem.
 • Nerobte zo mňa netvora.
 • Politické urážky typu mojko.
 • Boh nás chráň od stádovitosti.
 • Budeme podliehať takýmtom trendom.
 • Vyviezli niekoho z nárok..národnej rady.
 • Zodpovednosť politikov je prehltávať.
 • Pozrite sa ako sa to vybujnelo.
 • Je to otázka pre ústavných právnikov, ale ja sa urobím.
 • Sú to také veci, že sa vám postaví na tlačovke.
 • Každý sme si tým prešli a ešte nie som taký starý aby sa mi to nestalo občas.
 • Nástroj svätí prostriedky.
 • Pozrite sa, ak je poslanec stíhaný za to, že mimo pléna nafúka alebo spôsobí dopravný prostriedok...
 • Ja som si doma v ešuse neohrieval z tej večere ani polievku.
 • Poslanec národnej republiky si myslí, že môže urobiť všetko.
 • Poslankyne, ktoré, nedá mi povedať v predvolebnej kampane boli schopné stiahnuť aj gaťky, dnes jedia horalku a nosia tričko.
 • Žiaden iPed nenahradí tlačenú knihu, viete, aj to nie je cesta.
 • A nezoberete svoju výplatnú pásku, tak zo 700 eur, 500 ide štátu a 500 vám ide z čistého ako som minule ukazoval.
 • Demonštrujú na tribúnach v tričke.
 • Všetci sa zhodneme na tom, že parlament je to najsvätejšie miesto...asi by to malo byť miesto, kde vznikajú tie najlepšie zákony, ktoré ulahčia, pomôžu, možno aj zabezpečia následne potrestanie tých ľudí, ktorí si to nezaslúžia.
 • Ak niekto pergamentne pred vami klame.
 • Ešte, že tej slovenčine nerozumejú v celom svete.
 • Je nepredstaviteľné aby, ako a takisto nemiestne aby si poslanec národnej rady dovolil v pléne národnej rade také nemiestne žarty aké vám názorne teraz uvediem.
 • Ale dovoľte mi aby som vám v prvom rade všetkým zagra..za..za poďakoval za to, že ste si našli čas a priestor.
 • Ten problém je, či tu bude deštrukcia alebo deštrukcia ani nebude... samozrejme, že môže nastať deštrukcia...takýto deštrukčný systém... to už nie sú srandy.
 • Nikdy ním kávu som nepil ani nebudem.
 • Je treba vnímať tých ľudí, ktorí sa vezú na tej vlne emócií ľudí, ktorí na základe emócie vlni, robia politiku.
 • A verím, že nájdem podporu naprieč politickom špektre o 11tej hodine u každého poslanca národnej rady.
 • Každá koalícia je ako manželstvo pred rozvodom, že viet, že raz sa rozvediete, ale musíte kvôli deťom žiť ďalej.
 • Niektoré médiá si dovolia povedať, že som K a T.
 • Máte zodpovednosť za to, že určitý ľudia tu majú dvanácť percent, ktorých sa bojíme tak ako sme tu všetci.
 • Viete čo? Urobíme to tak, že nikdy. Ja si tú hodnosť zaslúžim.
 • Je to fetiš, ktorý nabehol dneska médiami o 7-8 hodností, že som bol povýšený.
 • Ja neviem, kto je váš otec, ani či vás bil, ani ma to nezaujíma...možno keby ho otec nebil..je to ťažké, nemať dostatok lásky v detstve..je mi ľúto, že Igor Matovič nemal vlastnú detskú izbu. Reakcia Matoviča: Asi hovoríš o sebe, tvoj je mečiarovský privatizér a ty si mu pri tom tunelovaní podniku, ktorý ste sprivatizovali pod cenu pomáhal a vytunelovali ste odtiaľ 52 miliónov eu..korún a okradli ste vlastných zamestnancov štát..(vypli mu mikrofón), (celá Revúca tlieska Matovičovi).
 • Na to sú tam tí nominanti, tie oči...
 • Hystérie, psychopatie a prepáčte to dvíhanie pršteka, ktorí diskutuje na Facebooku vedie Slovensku do hmly.
 • Tu sa netreba baviť o tom, koho povejšíme ako spieva Kabát "Pověšte ho vejš!"
 • Béla je dlhoročne ošľahaný Matuzalem politiky.
 • Slovensko nemá opozíciu. Jeden si vás nahráva, druhý ukazuje smsky, tretí ide do Pezinka a štvrtý kupuje kočík.
 • Ak si niekto myslí, že ja v parlamente varím kávu, tak je na omyle.
 • Ja mám tiež výhrady.. ak dovolíte, to si poriešime v kuchyni.
 • Chováme sa k štátu ako k dojnej krave.
 • Som pol roka pri kormidle, ktoré sa volá štát.
 • Nie je problém, keď budem na východe, aby som sa dopravil aj bez limuzíny na východ.
 • Tak sa správajú za plétnami.
 • ...do poslankyne Šázar(v skutočnosti Shahzad), lebo naozaj, ak som to zle vyslovil neviem ako sa volá jej pakistanský manžel.
 • Prišlo to ako mediálny atak facky na zosmiešnenie.
 • Štát si dokáže požičať za lačné peniaze.
 • Viete, čo je v politike tá najväčšia veľkosť? Že my si môžeme dať robiť.
 • Ja dostávam ,také mediálne facky financované...ale sme v politike a musíme znášať ataky.
 • Mňa zvolilo 8,6 ľudí
 • Aj prezident má obrovský tím ľudí právne vzdelaných na Úrade vlády aj v Národnej rade hľadať legálnu ústavnú cestu, z ktorej vzájomne nebudeme vytĺkať politické body horúceho gaštana.
 • Chce to, aby si vyhrnuli ruky všetci ústavní činitelia.
 • Zablokujeme tomu, aby sme sa rázne zobudili.
 • Medzirezortné pripeenkovanie
 • Sú tu subjektu podnikateľské
 • Stalo sa to v Slobode a Solidaritu
 • Sadnúť si s Hídom
 • Ma rešpektujte, môj názor
 • Dostane do politiku
 • Ak dá niekto 14., tak 13. bude v júni
 • V daňovom odvode, v odvodovom znížení zaťaženia
 • Keby sme to stanavili
 • Aj malý mi dá za pravdu
 • Preto zrastá..uzrastá
 • Ako aj pani LePÉNA
 • Pán Kažimír ako minister fan..financií
 • Republikiová únia
 • Šialenci ovládali politickú scéne, my udržujeme fu...fung...fungujúcu scenériu štátu
 • Nepomáha, že to nikomu
 • Ktorýkoľvek štát by sa vrátil do vecí, ktoré nám spolu fungujú, by urobil krok dozadu
 • Keď francúzi spustili Veľkú jarnú...revolúciu národov (Akú teda?)
 • Nech sa ľudia zamyslia objektívne voči mne, nie súknom
 • Vie ako treba hodiť sústo
 • Ako poslankyňa Remišová je ochotná dať si skafander a okuliare a byť pri otváraní listov
 • Zajtra mám odvolať šéfa kuch...(kuchyne?) právneho
 • S tými ľuďmi treba konať tak, že obviniť, popraviť...
 • Dennodenne sa dostane a stane v poštovom styku
 • Ženy sa obávajú otvárať listy kvôli tým pánom v zelenom (Greenpeace?)
 • Pošpiňujete ma tu
 • Nech to nie je o súkne na moju osobu
 • Tí psychoši ma do toho dostali (Do čoho?)
 • Pochopili by ste to, keby ste videli plakať moju mamu po besede
 • O preplácaní príspevku alebo na, o preplácaní príplatku
 • Sú 3 milióny EXEKÚCIÍ v konaní, KTORÉ TRÁPIA ĽUDIA
 • Približujeme stimule
 • Ja som provedal
 • Viem čo bol stravný lístok a čo bol šek na dovolenku
 • Pre mňa je svätá vec malý živnostník a malí podnikatelia
 • Často závidím v Rakúsku, keď vidím hotel štvorpiez..hviezdičkový a, že sa chváli (ten hotel?), že tuto Johan nám dodáva mlieko 100 rokov
 • Potom je už len krok k spojeniu cyklotras-tsami
 • Ľudia potrebujú slobodu, aby vedeli svoju krav..kreatívnu činnosť rozvíjať
 • My musíme naučiť ľudo k väčšej slobode
 • To jen na niečom svetový, čo nám spadlo z neba, to je teplá voda
 • Lebo, keď SAS má tlačovku, tak to je 140 kamarátov a, keď OĽANO, tak to sú 4 rodinný príslušníci
 • Najlačnejšia večera
 • Predseda národnej rad je K.O. (Hovorí o sebe v 3. osobe)
 • Aj to nie je cesta
 • Verím , že po tomto období príde obdobie cisárstva
 • Kto bude ďalším panovníkom Marcom Antoniom?
 • To nie je čia, návrat do čias
 • Sála národnej rady má byť chrám
 • To nie je o tom, že či nejaký poslanec národnej rady na niekoho vysype striekačky
 • Možno poviem tomtom
 • Trochu iné týpky ma skúšali ako Igor Matovič
 • Som hrdý, že značka ozyvuje
 • Hovorím o zdanení medzinárodných obchodných reťazcov alebo ich donútenie, aby prispievali na kultúru a šport. Často hovorím o veľkých automobilkách, ktoré sa chválime a nevidím na našich dr..dresoch detí a športovcov tieto značky.
 • Slovensko bola vždy krajina termálnych prameňov a liečebného a kúpeľníctva
 • Danko:"Páni poslanci Vyskupič, Jóžef (Jozef Viskupič), poprosím o reakciu na tohto poslanca". JV:"Ďakujem, volam sa Jozef". Danko:"Áno Jožef. Už budem maďarský Béla"
 • Mne je ľúto každého na svete, aj indiánov v pralese, keď vidím v Afrike dieťa bez vody.
 • Plakal som aj v Jemene, teda teraz v Jerevane
 • Zo zdierania našich ľudí na, ľudí na linke v Pegueote, ktorý sa vyrobí tu za 3000, predá do Paríža za 3 a v Paríži v mrakodrape si poúčtujú 7 a za 10 to už predávajú.
 • Pán Blaha, ja som o čiernych nerozprával
 • Máme s pánom Blahom seriózny vzťah
 • Napriek tomu sme našli jediný voľný termín na odvolanie aj predsedu národnej republiky (hovorí o sebe v 3.osobe)
 • Navrhujeme to, aby vždy vo výplatný termín júnový... júlový eeh júnový. To znamená vo výplatnom terméni za kalendárny mesiac mája a vo výplatný termín decembrový
 • Asi by to nebolo aj sociálne spravodlivé pretože nás zaomerajú, zaoberajú ľudia ktorí zaoberajú teda prijímajú mzdu zhruba vo výške minimálnej mzdy
 • Z naplnenia dva percenté Há-Dé-Pá
 • Samozrejme že Európska únia spôsobuje aj veľa vráskov
 • Národná rada môže prijať čokoľvek. Aj to že sa zemeguľa má točiť opačne. A môže to byť publikované v zbierke Slovenska
 • Napriek tomu hovorím, nezatracujem dneska ani jednu z týchto chciest
 • Viem, že moje slová nevrátia čas a ešte raz chcem úprimnú sústrosť vyjadriť obom pozastalým rodinám
 • Mám avízo, že sa vydá...eergh vyjadrí aj prezident SR
 • Nik nemôže spochybniť akúkoľvek moju aktivitu v rámci povinností pri predseda..níctve v Rade Európskej únií
 • Ctím si každýho , kto je na západ aj na východ a snažím sa o jedno jediné, aby sme nepodliehali emóciám a hurá systémom, že kto je s nami a kto proti nám ako som to povedal včera... Kto je teda nie s nami, je proti nám ako som to povedal včera.
 • Bol som právnik anglických investícií...aj ja mám svoj podiel na tom, že napríklad v Tatrách trénuje Manchester United svoju mládež...pomáhal som a neskutočne si ctím anglickú korunu
 • Ak sa dvaja silný bijú a niekto malý sa do toho pridá alebo postará, väčšinou to zomelie toho malého.
 • môžeme byť prostredníctvom... vzťahov, ktoré máme my Slováci i slovenskí politiky s Ruskou federáciou i s Veľkou Britániou, tým štátom, ktorý možno sprostredkuje vyriešenie tejto situácie.
 • Ja si pamätám ako sme sa nemohli nič pozitívne vyjadriť smerom na západ

Zdravotný stav[upraviť]

Skleróza multiplex[upraviť]

 • 29.1.2017- diskusia v TA3, R.Fico."Môžem sa pozdraviť s pánom predsedom?", Danko:"Čau", Fico:"Zajtra sa vidíme", Danko:"Dobre..", 2.2.2017- Danko:"7 dní nekomunikujeme s premiérom...možno ma teraz nechajú o pár mesiacov mi to zrátajú...
 • Danko: Ja by som sa tak usmial, lebo, keď ste sa bavili s odborníkmi, viete mi vymenovať hodnosti, keď ste hovoríte, že som skočil o 8 hodností?, novinár: Mám si ich teraz vytiahnuť na telefóne a menovať vám ich?, Danko: mhm, skúste, povedali ste v otázke, že som skočil o 8 hodností, skúste mi ich povedať. Ja vám ich vymenujem, skočil som o 3 hodnosti, takže klamstvo.., novinár menuje.., Danko:" Dobre, ja vám poviem, v tom čase, keď som slúžil rotný,rotmajster a také neboli.
 • Prečo to dnes buchlo?...Raz to buchne...
 • Ja v živote nepoužívam papier, keď čítam, 2.2. 2017- použil papier
 • Oblasť, v ktorej celá Európa zlyháva, je islamizácia Európy. Je to problém, ktorý môže mať také nedozierne dôsledky ako je cigánsky problém... Iný deň:Nikdy ste z mojich úst a nikoho iného nemohli počuť, ani nepočuli, že islam je zlý. Opakovane som hovoril, že som ako vysokoškolák 3 roky vyznávačom islamu býval...Nikto sa nebude z islamu vysmievať a popierať ho!

Ako Danko používa novú gramatiku (Dankovčina)[upraviť]

Preklad slov[upraviť]

Pôvodné slová a slovné spojenia = jeho tvary v Dankovčine

 • opätovne = opatovne
 • koaličná rada = kalaličná rada
 • tým, týmto = týmtom, týchtoch
 • taký = takýmtom, takýchtoch
 • spektrum = špektrum
 • tričko = trička
 • poďakovať = zagratulovať
 • národná rada = nárok rada
 • dopravný priestupok = dopravný prostriedok
 • permanentne = pergamentne
 • ničiť = deštruovať
 • vyhrotilo sa to = vybujnelo sa to
 • referendum = referendvá
 • mienkotvorný = mliekotvorný
 • úvod = úvad
 • koncesionárske poplatky = koncesionárski poplatkovia
 • nosili = nosali
 • bol som = býval som
 • lacné = lačné
 • rodinný príslušník = rodinný prúslušník
 • podnecujúca proti niekomu = štvárna
 • pléno = plétno
 • každú = každue
 • vysloviť = vytrčiť
 • energia = energea
 • nepredstaviteľné = nedozierne
 • poriadok = poriadek
 • europoslanci- aeroposlanci
 • v tomto = v tomtom
 • policajt = policaj
 • Jozef = Jožef
 • národná rada = národná republika
 • týpky = týpkovia
 • oživuje = ozyvuje
 • donútiť = donútenie
 • chválime = sa chválime
 • cyklotrasa = cyklotratsa
 • ľudí = ľudo
 • na základe = na ďaklade
 • zženštelosť = ženskelosť
 • šéf právneho = šéf kuchyne
 • dobrý = dobrej
 • paušál = živnostník
 • ženičkám = ženičkem
 • špiniť = pošpiňovať
 • extrémizmus = extrámizmus
 • povedať = provedalť
 • pripomienkovanie = pripeenkovanie
 • subjekty = subjektu
 • stanoviť = stanaviť
 • republiková = republikiová
 • scéna = scéne
 • pani Le Penová = pani Lepena
 • zrastá, uzrastá = vzrastá

Pravidlá[upraviť]

 • Vynecháva sa samohláska i podľa potreby: nenesiem - nenesem, myslieť - mysleť
 • Základné číslovky- pri vyšších ako desať sa vynecháva -sťa -ť ako koncovka, namiesto toho -cť alebo -c podľa potreby: jedenásť - jedenácť, sedemnásť - sedemnácť, päťdesiat - pädesiat, šesťdesiat - šedesiat
 • Do slov sa podľa potreby pridáva náhodná spoluhláska alebo je určitá hláska vymenená za inú.
 • Opisuje rigorózne práce.

Andrej Danko vo filme a populárnej kultúre[upraviť]

Povesť o kapitánovi[upraviť]

V krajine zázrakov, krajine kde dnes je viac ako zajtra, kde v každom dvore sliepky znášali zlaté vajcia a ak ich neznášali aspoň na nich sedeli, žil chrabrý kapitán. Ej, bol to veru rúči chlap, priamy v skutkoch i reči. Už mnoho liet bol členom družiny Pána severného Váhu a Tatier.

Ľudia v tejto zemi kráľa nemali, no spoločne si spravovali svoje územie zástupcami ktorých si sami vyberali. I náš kapitán bol jedným z nich. Jedného dňa sa dopočul o dievčine súcej na vydaj. Bola to Rozália Tereza Viktória Slovenská. I povedal si kapitán, že ju chce za ženu.

I rečie: „Splnil sa mi sen a musím zmeniť celkové žitie svoje. Vydal sa teda na cestu. Ako prišiel za dievčinou tá mu praví:
„Pozri junáci z celej zeme mi píšu listy aby som si ich vzala... Ak ma chceš za ženu musíš dve úlohy splniť.“
I napadlo kapitánovi, že všetky ich otvorí a v ohni spáli, ale nakoniec, voľky-nevoľky, súhlasil: „Aká je prvá úloha?“
„Musíš mi povedať hádanku akú neuhádnem...“ vetí na to dievča.
A kapitán takto riekol: „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok. Inému. Je to dané len nám, ľuďom. Čo je to?“
Prekvapené dievča na to rečí: „Tvojou druhou úlohou teda bude preľstiť jednásťhlavého draka. Bojoval si už niekedy s nejakým podobným zlomyseľným plazom?"
Kapitán odvetil: „Áno, ale nechcem robiť niekoho z hrdinu, kto ním nie je.“
„Choď teda v pokoji, tu máš mapu ktorá ťa k nemu dovedie.“
Cestoval teda kapitán lesami a dolinami blúdil sedem (prvočíslo!) dní aj sedem (prvočíslo!) nocí blúdil, tu starého uja stretol a tak sa ho pýta: „Múdry človeče, som ďaleko od draka? Tu hľa mapa končí... asi mi printeru toner došiel.“
A starec na to: „Vy ste analfabet? Neviete čítať? Tam to máte biele na čiernom.“
Kapitán odvetil: „Stále máte ambíciu robiť zo mňa motáčika... Poďte radšej so mnou“
Starý ujo na to: „Nikam nejdem, veď som skoro šťirysto dní absolvoval cestami po Slovensku, čo je skoro celý rok.“
A tak cestoval ďalej statočný kapitán sám... V jeden večer sa schyľovalo k búrke a tak sa rozhodol, že sa ukryje do jaskyne ktorú zbadal. Tá jaskyňa ale bola dračia. Obýval ju jedenásťhlavý (prvočíslo!) drak ktorého štyri (prvočíslo!) hlavy nevedeli spolupracovať a ďalších sedem bolo nezaradených..
„Konečne som ťa našiel.“ vraví kapitán, ale v mysli má myšlienky ako ho premôcť. Začal stínať hlavy ale ako sťal prvú vyrástli ďalšie ktoré sa stali nezaradenými...
„Mňa nemôžeš premôcť“, vraví drak.
Schytil teda kapitán jednu z hláv ktorá neodpadla, vyrezal jej jazyk dlhočízny a poďho von z jaskyne... Blúdil sedem dní späť až sa opäť (nie je číslo) postavil pred dievčinu...
„Ako sa ti darilo?“, pýta sa dievčina.
„Vlastným očiam som neveril! Keď som vchádzal do jaskyne, bol len 30 cm od mojej nohy, čierny viac ako metrový had. Zúfalstvo sa ma chytilo, keď sa schoval za drevený obklad a nik nevedel kde je, ale tu hľa jazyk z jeho úst, už nikdy nebude na príťaž nášmu ľudu.“
„Som teda tvoja“, odpovedá dievčina „ale pamätaj, že len do doby kým sa nenájde niekto mocnejší ako ty“.
Kapitán teda súhlasil a všetci v krajine žili šťastne pretože väčšine to bolo aj tak jedno... a vedeli, že to aj tak večne nepotrvá.

Epilóg[upraviť]

Čakalo sa, že Kapitán Danko bude nenahraditeľný a slovenská politická scéna po jeho odchode ostane pustá. Ale obyčajný človek, Igor Matovič, ho nielenže nahradil, stal sa dokonca Ficom a Dankom v jednej osobe.

Poznámky[upraviť]

 1. Kapitán s veľkým "K". Slovo Kapitán pred menom Andreja Danka sa píše vždy s veľkým "K".
Oficiálna politika Slovenska Poloha slovenska.jpg
SVK Necy.jpg Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
Stop making stupid people famous.jpg
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!