Žinčica

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Žinčica (vedecký termín: urýchľovač častíc) je vraj odpad z výroby bryndze, ktorý hejslováci chľastajú, aby sa im lepšie sralo a utekalo. Kazachtanskí vedci tvrdia že žinčica pochádza z kozy, ale najkvalitnejšia je z jej kučeravej príbuznej slovenskej ovce. Pravá žincica je riedkej konzistencie, bielej farby, divného kentusu a nedefinovateľného zápachu.

Vďaka skvelej marketingovej stratégii výrobcov bryndze, ináč nazvaných „bačovia“ je žinčica populárna a žiadaná špecialita. Je jedinou obchodnou komoditou na bratislavskej burze. Pre umocnenie zážitku z pitia žinčice sa patrí používať na jej pitie drevený ručne vyrezávaný krígeľ, ktorý Slováci nazývajú črpák. Tento črpák je ťažké dezinfikovať a kompletne umývať. Je drevený a mohol by popraskať. Preto sa v jeho špárach nachádzajú rôzne kmene baktérií Acidophilus a Bifidus, ktoré sú priateľmi mliečneho kvasenia, ktoré zlepšuje trávenie a vylučovanie toxínov, či iných škodlivých látok z tela. Preto je kvalitné pitie kvalitnej žinčice finalizované poriadnou búrlivou sračkou.

Súčasne slová ako „Acidophilus“ a „Bifidus“ sú natoľko exotické, že pomáhajú pri reklamných kampaniach na tzv. „probiotiká“. Aj malé decko by malo vedieť, že žinčica je najlepší probiotický nápoj, ktorý na Slovensku poznáme. V ľudovom liečiteľstve žinčica slúži na vyvolanie dobrej nálady po dlhodobej zápche.

Poznámka: Žinčica neúčinkuje na Chuckovi Norrisovi. Ten sa nedokáže posrať len tak z ničoho.

Žrádlo
Drunk.jpg BanánBryndzaCibulaCigaretyCukorDžúsDyňaGebuzinaGyrosGulášHaluškyHamburgerHotdogHovädoChliebJedKeksyKokosKumpaoKvargľaKvasená kapustaLángošLečoMedMlátoMliekoMäsoMozartove guleMuchotrávka zelenáPizzaPrasaRybie filéSamove zásobníkySviečkováŠiškyŠnicleŠpiritusSušienkyTalkneTreska v majonézeVšehodžúsUhorkaUchotrávka zelenáVajciaZemiakZyklonádaŽinčica

Súvislosti: GastropatGrgGrcPrdChlastLietajúce špagetové monštrumMikrovlnkaPetr NovotnýNápojový lístokZvracanie
Bryndza.jpg