Žánre metalu

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
METAL FOREVER.jpg

Žánre metalu majú svoju charakteristickú podstatu. V rámci prípadovej štúdie si predstavte, že vo vysokej veži je uväznený švárny princ, ktorého stráži obrovský drak. Takto nejako to dopadne, keď k veži prídu odvážne metalové bojovníčky:

 • Power metal - Princezná čoby krásna čarodejnica príde k veži a draka mávnutím prútika premení na skalu. Po nej vylezie až k princovi, dá mu napiť nápoja lásky a potom idú spoločne bok po boku bojovať proti nepriateĺským elfom.
 • Thrash metal - Princezná príde, zabije draka, oslobodí princa a dá mu košom (doslovne) po tom, ako zistí, že princ píše „thrash“ ako „trash“.
 • Heavy metal - Princezná príde na motorke, ožerie draka a pozve princa na pivo.
 • Speed metal - Princezná urobí presne to, čo v heavy metale. Len rýchlejšie.
 • Folk metal - Princezná v kostýme stredovekej krčmárky očarí draka hrou na drumbľu, ten sa to chce naučiť tiež, no drumbľu zhltne a udusí sa. Princezná sa s princom zosobáši počas osláv letného slnovratu a ich najstarší syn bude obetovaný bohovi medoviny (dobre, tak to bol skôr pagan folk, a čo).
 • Death metal - Princezná príde a rozpára drakovi brucho. Princa zabije po jeho pokuse o polichotenie tým, že má krásny ženský hlas.
 • Melodic death metal - Princezná príde a zabije draka. Princa zabije po tom, ako zistí, že nie je Švéd.
 • Death-/metalcore - Potetovaná princezná príde k hradu a zistí, že drak už zrejme umrel prirodzenou smrťou. Oslobodí princa, ten ju však zabije, pretože princezná znie na jeho vkus príliš americky.
 • Grindcore - Princezná behom pol minúty stihne zmasakrovať a následne pretiahnuť pozostatky draka i princa, pozvracať ich, znova rozsekať a pokochať sa touto utešenou scenériou. Zaspomína na časy, keď chodila s chlapcami z Napalm Death, vtedy to stíhala do dvoch sekúnd.
 • Black metal - Princezná príde a drak sa tak zľakne jej corpsepaintu, že sa sám ukrižuje na prevrátenom kríži. Princezná vypije jeho krv a vyspí sa s princom. Ten po tom, ako zistí, že princezná je dievča, ju chce nechať. Tá sa naštve a behom polnočného obradu ho obetuje Satanovi tým, že mu šesťsto šesťdesiat šesťkrát vrazí kôl do srdca.
 • White metal - Príde mníška k veži a len čo zbadá draka, začne sa modliť ruženec. Draka to zaujme a podíde bližšie. Mníška ho obleje svätenou vodou, na čo sa drak rozplynie v kúdol dymu. Mníška sa nadšene opäť pomodlí, oslobodí princa povzbudí princa v šírení viery, na čo sa ich cesty rozídu, aby náhodou neupadli do pokušenia.
 • Doom metal - Princezná váha, či vôbec má zmysel ísť oslobodzovať princa. Nakoniec sa ale vyberie temným lesom za ním. Keď však zbadá draka, znova zaváha, či ho zvládne poraziť. Drak keď ju zbadá, dostane depresiu a odletí sa liečiť. Princezná zas váha, či má vôbec zmysel ísť za princom, veď ju isto nebude chcieť. Odíde sa radšej utopiť do jazera. Princ ju pri svite mesiaca sleduje a smúti za jej tragickým osudom.
 • Progressive metal - Princezná svojimi prednáškami o nutnosti pokroku a zvyšovania technickej úrovne hudby unudí draka na smrť ešte skôr, ako stihne zahrať názornú ukážku. Po tom, ako sklamane zistí, že uväznený princ nie je Åkerfeld, zloží o tom ďalšiu polhodinovú skladbu.
 • Glam metal - Princezná príde k veži spolu so svojimi kamarátmi. Dohodnú sa s drakom, že ak neuhádne, kto spomedzi nich je žena, pustí princa. Pochopiteĺne neuhádne, no keď princ zbadá tie zmaľované kreatúry v obtiahnutých nohaviciach, radšej sa nechá dobrovoľne zožrať drakom.
 • Nu metal - Princezná sa ku hradu ani nedostaví, pretože omylom prechádzala cez pole, na ktorom prebiehal boj metalistov s hopermi a obe strany ju považovali za nepriateľa.
 • Symphonic metal - Príde Tarja k veži a prikáže svojmu manželovi, aby zabil draka. To sa mu však nepodarí a tak ovdovená Tarja doženie svojim hlasom draka až k samovražde. Pritom prasknú i okná vo veži, takže princ môže vyskočiť von a utiecť kade ľahšie.
 • Gothic metal - Princezná príde k veži v dlhých čiernych šatách z Metalšopu. Draka oslepí odleskom slnka na jej snehobielej pleti a využijúc moment prekvapenia, prebodne ho špicou svojho slnečníka. Vybehne za princom. Ten sa po dvoch hodinách neúspešného pokusu vysvetliť jej, že gothic metal nemá nič spoločného s goth subkultúrou, radšej obesí na šnúre na bielizeň. Od tohto traumatizujúceho zážitku je z princeznej EMO.
 • Detský metal (Hevisaurus) - Princezná príde k veži a zbadá draka. Príde na to, že je to člen jej obľúbenej kapely a vypýta si od neho autogram. Na princa zabudne, tomu je to ale jedno, lebo sa práve hrá s novým Legom.
Heavy Metal na NECYKLOPÉDII. METAL FOREVER.jpg
Metalist.jpg

Žánre metalu
Black MetalHeavy metalBanskobystrický metalŽánre metalu

Kapely
Depressive DirectionsHárom NájdemImmortalLenkin párokMayhemMetalikaPortvišAnder ForeverGrín DejLordiSystem of a Down

Súvisiace témy
KovoPlatinaŽelezoMagnetDočasný magnetKladivoMetlaKovadlinaČertSatanKoniec svetaLambe mihi nates

Napriek tomu, že asi nejde o Ľudovu hudbu, Necyklopédia po dohode so SOZA možno v budúcnosti tento článok odstráni.